دیدار نماینده دبیر کل سازمان ملل در عراق با سفیر ایران در بغداد

به گزارش وبلاگ طفره، سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد، و یان کوبیچ، نماینده دبیر کل سازمان ملل در عراق با یکدیگر دیدار و رایزنی کردند.

دیدار نماینده دبیر کل سازمان ملل در عراق با سفیر ایران در بغداد

به گزارش وبلاگ طفره، یان کوبیچ روز چهارشنبه با حضور در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با ایرج مسجدی دیدار و گفت وگو کرد.

کوبیچ در این دیدار گزارشی در مورد مباحث آخرین نشست شورای امنیت در مورد عراق ارائه کرد که مورد استقبال سفیر ایران نهاده شد.

ابراز امیدواری مشترک در تشکیل هر چه سریع تر پارلمان و دولت جدید عراق و پیگیری تحقق مطالبات مردم در تامین خدمات عمومی و انجام اصلاحات و مبارزه با فساد از دیگر محورهای رایزنی این دو مقام دیپلماتیک بود.

ایرج مسجدی در این دیدار تاکید نمود: ایران بر برقراری ثبات و آرامش و تامین امنیت در عراق و منطقه اصرار دارد و از هیچ کمکی در این زمینه دریغ نخواهد کرد.

به گزارش شبکه خبری العالم، سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد همچنین گفت: اجرای تحریم های یکجانبه و غیر قانونی آمریکا بدون توجه به تفاهمات موجود هسته ای به ضرر مردم و کشورهای منطقه است. اقدامات یکجانبه آمریکا به زیان روابط میان کشورهای منطقه از جمله ایران و عراق و به زیان رفاه و آرامش در منطقه است و باعث پیچیده شدن اوضاع و شرایط می گردد.

منبع: isna.ir

به "دیدار نماینده دبیر کل سازمان ملل در عراق با سفیر ایران در بغداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار نماینده دبیر کل سازمان ملل در عراق با سفیر ایران در بغداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید