رئیس مجلس لیبی: توافق اردوغان و فائز السراج باطل است

به گزارش وبلاگ طفره، رئیس مجلس لیبی خواهان به رسمیت نشناختن توافق اجرا شده بین رئیس جمهور ترکیه و رئیس دولت وفاق ملی لیبی از سوی سازمان ملل شد.

رئیس مجلس لیبی: توافق اردوغان و فائز السراج باطل است

به گزارش ، به نقل از الحدث، عقیله صالح، رئیس مجلس لیبی در نامه ای از دبیر کل سازمان ملل خواست توافقنامه ای را که اخیرا رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه و فائز السراج، رئیس دولت وفاق ملی لیبی امضا کردند، به رسمیت نشناسد.

عقیله صالح در این نامه تاکید نمود: مدت زمانی طولانی است که دوره قانونی دولت وفاق لیبی به سر آمده است و این دولت اجازه ندارد معاهدات این کشور را امضا کند و آن را با تعهدات بین المللی روبرو سازد.

در این نامه آمده است: یادداشت تفاهمی که میان آنکارا و طرابلس امضا شده، باطل است و به دلیل آنکه در امضای آن روال قانونی لحاظ نشده است هرگز وارد مرحله اجرایی نخواهد شد، ضمن اینکه این یادداشت تفاهم به تایید مجلس نمایندگان کشور نرسیده است و از نظر محتوایی نیز نقض قانون دریا ها محسوب می گردد.

: گفت وگوی چاووش اوغلو و فائز السراج در دوحه

اردوغان: امضای توافقنامه با لیبی حق قانونی ترکیه است

پیش از این نیز عقیله صالح، رئیس مجلس لیبی اظهار داشت: نیرو های ارتش لیبی در حال پیشروی به سوی آخرین پناهگاه های گروه های مسلح و تروریست ها در طرابلس هستند. از مردم طرابلس می خواهیم از ارتش لیبی حمایت نمایند.

رئیس مجلس لیبی گفت: بعد از آزادی طرابلس، پایتخت لیبی برای تشکیل دولت جدید اقدام می کنیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "رئیس مجلس لیبی: توافق اردوغان و فائز السراج باطل است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس مجلس لیبی: توافق اردوغان و فائز السراج باطل است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید