راهنمای خرید بهترین مدل های اره زنجیری به همراه پرفروش ترین ها

به گزارش وبلاگ طفره، اره زنجیری یا همان اره برقی ابزار قدرتمندی برای نجارها و افرادی است که به آن به واسطه کار خود نیاز دارند. در حالت کلی با وجود دانش ایمنی کافی، اره زنجیری می تواند یک وسیله مناسب برای صرفه جویی در زمان باشد. اره های زنجیری در طیف وسیعی از میزان ها، از مدل های الکتریکی کوچک (برخی با سیم، برخی با باتری) گرفته تا مدل های سنگین بنزینی که برای کارهای سنگین تر در نظر گرفته می شوند، تولید می شوند. از طرفی باید بدانید که قیمت های این نوع ابزار حرفه ای هم اغلب با میزان آن مرتبط است. درواقع اره های بزرگتر با میله برش بلند (بازوی فلزی صاف که زنجیره برش را به حرکت در می آورد) نسبت به مدل های کوچک تر گران تر هستند. اما همانطور که می دانید همیشه گزینه ای بزرگتر انتخابی بهتر نیست. اگرچه یک اره بزرگتر می تواند کارهای سخت تر و در حجم بیشتری را انجام دهد، اما کنترل آن هم به مراتب سخت تر است. با توجه به این مقدمه این بار در خبرنگاران مگ به سراغ بهترین مدل های اره زنجیری به همراه پرفروش ترین نمونه های بازار می رویم و در کنار آن نکات لازم برای خرید این کالا را بررسی می کنیم.

راهنمای خرید بهترین مدل های اره زنجیری به همراه پرفروش ترین ها

آشنایی با انواع اره زنجیری در بازار

هدف ما از این بخش بررسی انواع اره برقی یا همان اره زنجیری در بازار است. در کنار انواع مدل های حرفه ای در این بخش به معرفی قیچی هرس برقی مناسب برای برش های کوچک با کنترل راحت تر هم می پردازیم تا اطلاعات شما را تکمیل کنیم.

بهترین مدل های اره زنجیری بنزینی (Gas-Powered Chainsaws)

اره زنجیری بنزینی انتخابی مناسب برای افرادی است که در پی یک اره برقی سریع و روان هستند. درواقع سرعت زنجیر سریع این مدل ها به این معنی است که فشار کمتری از شما برای ایجاد برش های تمیز در مقایسه با برخی از مدل های الکتریکی کم توان می گیرد. درواقع می توان اره برقی بنزینی را دستگاه مناسب برای کار در جنگل و پایین انداختن تنه های بزرگ درختان است. همچنین اره زنجیری های بنزینی برای کار به شکل مداوم و در حجم زیاد بهترین انتخاب هستند. طول میله های زنجیر معمولاً برای اره های معمول چیزی در حدود 16 تا 18 اینچ (40 الی 45 سانتی متر) و برای مدل های حرفه ای طولانی تر است. با این حال باید بدانید که بیشتر این نوع اره ها سنگین تر و پر سر و صداتر از نسخه های الکتریکی هستند. همچنین نیاز به سوخت رسانی و سرویس منظم فیلتر هوا و شمع اره موتوری دارند و حتی از خود دود ساطع می کنند. درواقع مانند همه ابزارهای گازسوز یا بنزینی، اره برقی بنزینی هم گاز مونوکسید کربن که به شکل بالقوه مرگبار، تولید می کند، بنابراین هرگز نباید از آن در داخل خانه استفاده کنید.

اره برقی سیمی (Corded-Electric Chainsaws)

بیشتر اره های برقی دارای سیم متصل هستند و قیمت کمتری نسبت به مدل های بنزینی دارند. گزینه های برقی و سیمی معمولاً وزن کمتری دارند و بدون زحمت شروع به کار می کنند، درواقع تنها کافیست دستگاه را به برق وصل کنید و ماشه را فشار دهید. با این حال لازم است بدانید که سرعت این مدل اره آهسته تر از گزینه های بنزینی است و برای کارهای سبک تر، مانند شکل دادن به چوب های پرچین یا کوتاه کردن بخش های نازک درخت ها به کار می آید. طبیعتا با خرید این کالا همیشه باید نگران وجود پریز برق در اطراف خود باشید.

بهترین مدل های اره زنجیری با باتری (Battery-Powered Electric Chainsaws)

این اره های بی سیم عملا شما را از وابستگی به سیم برق آزاد می کند. قیمت آنها تقریباً به اندازه بهترین مدل های اره زنجیری از نوع بنزینی است و آخرین آزمایش ها نشان می دهد که عملکرد آن ها می تواند به خوبی و گاهی بهتر از عملکرد یک مدل اره بنزینی باشد. در حالت کلی مدت زمان شارژدهی این نوع اره با ولتاژ و درجه آمپر باتری آن تعیین می شود، اما انتظار می رود حدودا 30 تا 40 دقیقه برای برش نیمه پیوسته با یک بار شارژ و حدود 60 دقیقه در صورت شارژ مجدد دوام داشته باشد. این بهترین مدل های اره زنجیری از نوع باتری دار، قدرت کافی برای قطع تنه درختان بزرگ و حتی درختان کوچک را دارند. لازم به ذکر است که تقریبا در تمامی مدل های بازار، باتری ها قابل تعویض هستند.

قیچی هرس برقی (Electric Loppers)

قیچی هرس برقی گزینه ای کوچک برای برش های گاه به گاه است. در این نوع از محصولات دستگاه برش در فاصله 2 فوتی از دستگیره های دستی نصب شده و در داخل یک جفت فک ایمنی محافظت می شود. در بازار این نوع از قیچی ها در دو وزن مختلف ارائه می شوند که گزینه سبک تر از نظر کاربرد رویه ای راحت تر در استفاده را دارند. لازم به تاکید است که در هر دو مدل یک تیغه جمع شونده 6 اینچی (15 سانتی متر) موجود است که دستگاه را برای ذخیره سازی ایمن تر می کند.

نکات مهم برای استفاده از اره زنجیری

برای تجربه ترس استفاده از اره برقی، لازم نیست فیلم های ترسناک تماشا کنید، چرا که به گفته کمیسیون ایمنی محصولات مصرفی، این ابزارهای قدرتمند سالانه در بیش از 27000 تصادف درگیر می شوند و متاسفانه شایع ترین آسیب ها شامل، پارگی به ویژه در بازوها و پاها است. برخی از جدی ترین آسیب ها زمانی رخ می دهند که زنجیر اره به سمت قفسه سینه و سر اپراتور برشود. با این حال در حالی که بیشتر آسیب های ناشی از استفاده ناصحیح از اره های برقی شامل پارگی و قطع عضو می شود، اما باید بدانید که اره های بنزینی مونوکسید کربن هم تولید می کنند، که گازی بی رنگ و بی بو است. بنابراین استفاده از این نوع اره ها در محیط های بسته ممنوع است. در حال حاضر اره های برقی دارای محافظ هایی برای ایمنی بیشتر کاربر هستند که در میان می توان به ترمز زنجیری اتوماتیک، که برای کاهش خطر ضربه های برگشتی طراحی شده اند، اشاره کرد. با این حال حتی اگر ایمن ترین و بهترین مدل های اره زنجیری را انتخاب می کنید حتما نکات ایمنی زیر را در زمان استفاده از اره مدنظر داشته باشید.

هوشمندانه لباس بپوشید

با لباس های مناسب و چکمه های کار محکم، ترجیحاً گزینه های با پنجه های فولادی شروع کنید. پاهای خود را با بخش های مقاوم در برابر برش و پشت دست های خود را با دستکش های مخصوص محافظت کنید و از کلاه ایمنی با محافظ صورت حتما استفاده کنید. همچنین از قلم نیاندازید که برای استفاده از اره زنجیری به محافظ شنوایی نیاز دارید زیرا عملاً همه اره ها، از جمله مدل های برقی، از سطح صدای 85 دسی بلی فراتر می روند که می تواند به گوش ها آسیب برساند.

محکم بایستید و اره را کنترل کنید!

هنگام استارت زدن اره بنزینی را محکم در دست بگیرید و آن را روی زمین نگه دارید. بیشتر دستگیره ها بر روی این نوع از محصولات دارای نقطه ای برای محکم کردن اره با یک پا در حین کشیدن بند استارت هستند. هرگز بر روی نردبان از این نوع اره ها استفاده نکنید یا اره را بالاتر از ارتفاع شانه های خود قرار ندهید.

تعمیر دوره ای و نگهداری صحیح از اره برقی

توجه به نگهداری صحیح اره برقی یا اره زنجیری هم از جمله عوامل مهم در ایمنی اره برقی است. زنجیری که به درستی تیز، کشش و روغن کاری شده باشد نه تنها سرعت برش را بالا می برد بلکه به جلوگیری از لگد زدن دستگاه کمک می کند و در عین حال سایش زنجیر و میله ای را که روی آن سوار می شود کاهش پیدا می کند. زنجیری که خیلی شل است می تواند در حین چرخش اره از میله و به سمت اپراتور بلغزد و ایمنی شما را به خطر بیاندازد.

4 نکته مهم در خرید بهترین مدل های اره زنجیری

اره های برقی ابزارهای ساده ای هستند که اساساً شامل یک موتور، یک دسته و یک قطعه فلزی مستطیلی به نام میله می شوند که زنجیر برش را هدایت می کند. طبیعتا هر چه مدل دستگاه بالاتر باشد، امکانات ایمنی زیادی هم خواهد داشت. با این حال یک اره برقی استاندارد باید دارای یکسری ویژگی های اصلی باشد که در ادامه مطلب این موارد را بیان می کنیم.

1. نوع و قدرت موتور اره زنجیری برفی و بنزینی

قدرت اره زنجیری بنزینی با حجم موتور و سی سی نمایان می شود. طبیعتا هر چه این عدد بیشتر باشد، موتور قدرت بیشتری دارد. با این حال به یاد داشته باشید که اما حجم بیشتر به معنی وزن بیشتر هم است.

  • اره با حجم موتور 30-35 سی سی: این نوع اره برای هرس و برش شاخه های کوچک تا میانه مناسب است.
  • اره با حجم موتور 36-41 سی سی: این مدل برای قطع درختان میانه و همچنین هرس و پیرایش شاخه های درختان کاربردی است.
  • اره با حجم موتور 46-50 سی سی: این مدل برای قطع درختان بزرگ و میانه، قطع هیزم و لبه زنی شاخه های میانه کاربردی است.
  • اره با حجم موتور بالای 50 سی سی: برای قطع درختان میانه و بزرگ، برش هیزم و کارهای حرفه ای کاربرد دارد.

در اره زنجیری برقی قدرت موتور، با عدد برحسب وات تعیین می شود و هر چه این عدد بیشتر باشد اره برقی توان بیشتری دارد. اره های برقی برای برش درختان نازک تر و هرس کاری درختان حیاط مناسب هستند. بنابراین اگر قصد کار کردن در محیط های بسته دارید که نباید سر و صدای زیادی ایجاد شود، بهتر است از انواع اره برقی استفاده کنید.

2. طول تیغه یا میله بهترین مدل های اره زنجیری

طول تیغه اره برقی اندازه برش آن و بزرگترین سایز چوبی که دستگاه می تواند برش دهد را تعیین می کند. به عنوان نمونه یک تیغه 40 سانتی متری می تواند دو برابر طول خود، یعنی 80 سانتیمتری را برش دهد. اما آنچه توان واقعی برش اره زنجیری را تعیین می کند چیزی بیش از طول تیغه است. درواقع برای برش ایمن با اره برقی، طول ساطور اره باید حداقل 5 سانتی متر بیشتر از عرض چوب انتخابی باشد. بنابراین برای برش تنه 35 سانتی متری باید دستگاهی با ساطور 40 سانتی متری داشته باشید. با این حال اگر کاربر خانگی هستید و چند مرتبه در سال از اره زنجیری استفاده می کنید، پیشنهاد می کنیم که یک اره با طول ساطور کمتر از 35 سانتیمتر، برای برش های میانه انتخاب کنید. همچنین اگر کاربر فوق حرفه ای هستید و به اره زنجیری را برای کاربردهای سنگین نیاز دارید، تیغه 55 تا 90 سانتی متری انتخابی ایدئال است.

3. قدرت فیزیکی و توان کاربر

یک اره زنجیری شاید در نگاه اول چندان سنگین به نظر نیاید ولی اگر انتخابی با توان بدنی شما متناسب نباشد، خیلی زود خسته می شوید و کنترل دستگاه برای شما سخت خواهد شد، در نتیجه احتمال آسیب دیدگی هم بالا می رود. بنابراین توان کاربر برای در دست گرفتن اره، کنترل و کار کردن با اره ، در کنار طراحی ارگونومیک و توازن دستگاه در کنار قدرت فیزیکی و نیروی جسمانی شما هم در انتخاب و خرید اره برقی مهم است.

4. ایمنی و استاندارد دستگاه

استفاده از اره زنجیری به تجربه و تبحر نیاز دارد. خرید اره زنجیری شبیه به خرید سایر ابزار نیست و نکات ایمنی در آن از اهمیت بیشتری برخوردار است. درواقع علاوه بر انتخاب اره ای مناسب بر اساس کاربرد و عملکرد آن، باید به خصوصیات و ویژگی های ایمنی به کار رفته در آن هم توجه کنید. در کنار وجود محافظ و پوشش های استاندارد بدنه دستگاه، وجود رمز زنجیری اتوماتیک، که برای کاهش خطر ضربه های برگشتی طراحی شده است، هم کاملا مفید است.

آشنایی با پرفروش ترین بهترین مدل های اره زنجیری

حال که با نکات مهم در خرید انواع اره برقی یا همان اره زنجیری آشنا شدید، وقت آن است که نیم نگاهی به پرفروش ترین مارک های اره زنجیری به استناد نظر خریداران در سایت وبلاگ طفره بیاندازیم.

اره زنجیری بنزینی رونیکس مدل 4635

اره زنجیری بنزینی رونیکس مدل 4635 گزینه ای با طول ریل 35 سانتی متر و با حدبیشتر سرعت حرکت زنجیر 8000 دور در دقیقه، اره ای حرفه ای و ایمن است. موتور این محصول با حجم 37 سی سی قادر به تولید توانی 1300 واتی است که با گشتاوری بالا برش سخت ترین تنه ها را در عرض چند ثانیه ممکن می کند. این نوع کالای حرفه ای جزو بهترین مدل های اره زنجیری است و مجهز به سیستم ضد لرزش در کنار مکانیزم ترمز اضطراری برای کاهش خطر در حین عملیات برش است. این محصول جزو گزینه های بنزینی بازار با ظرفیت موتور 310 سانتی متر مکعب است و می تواند قدرت موتوری تا دو اسب بخار را به کاربر ارائه کند.

اره زنجیری موتوری اشتیل مدل HS58

یکی از مدل های 58 سی سی و با قدرت موتوری 4.2 kw اره زنجیری موتوری اشتیل مدل HS58 است. این محصول گزینه ای بنزینی با گنجایش مخزنی به اندازه 550 میلی لیتر است. این نوع کالای حرفه ای وزنی به اندازه 2.4 کیلوگرم دارد و طول ریل آن به 52 سانتی متر می رسد. از جمله ویژگی های اصلی این مدل اره زنجیری می توان به قابلیت برش چرخشی، چکشی، برش رفت و برگشتی و برش با زاویه است.

اره زنجیری بنزینی البرو مدل Br5200

اره زنجیری بنزینی البرو مدل Br5200 محصولی با موتور قدرتمند با قدرت 3 اسب بخار و تیغه ای به طول 50 سانتی متر است که به راحتی از پس هر نوع برشی بر می آید. وزن کلی این مدل اره برقی چیزی در حدود 7 کیلوگرم است و سرعت حرکت زنجیر آن به 8000 دور در دقیقه می رسد. از جمله ویژگی های اره بنزینی زنجیری آلبرو مدل Br5200 می توان به امکان روغن کاری اتوماتیک دستگاه و کاربرات چینی در آن اشاره کرد. همچنین این نوع اره زنجیری دارای استارت هندلی روان و کلاج است. از جمله اقلام همراه با این کالا می توان به اچار شمع، پیچ گوشتی، آلن، سوهان، روکش زنجیر، عینک و دستکش اشاره کرد.

تبدیل اتوماتیک مینی فرز به اره زنجیری باس مدل CHAIN-SAWOSS

تبدیل اتوماتیک مینی فرز به اره زنجیری باس مدل CHAIN-SAWOSS گزینه ای با وزن 1 کیلوگرمی و طول ریل 30 سانتی متری است. از جمله مهم ترین ویژگی های این کالا می توان به قابلیت برش چرخشی، رفت و برگشتی و برش با زاویه در آن اشاره کرد. همچنین امکان فارسی بر بودن از دیگر تعیینه های این نوع اره است. تبدیل اتوماتیک مینی فرز به اره زنجیری باس مدل CHAIN-SAWOSS مجهز به سیستم روغن کاری است و در کنار آن قابلیت نصب روی انواع مینی فرز را دارد. لازم به ذکر است که با خرید این رابط در هر زمانی که تمایل داشته باشید می توانید نقش مینی فرزتان را به اره درخت بر تغییر دهید، که در نوع خود فوق العاده است.

اره زنجیری شارژی رونیکس مدل RH-8600

یکی از محصولات حرفه ای و باکیفیت برند معتبر رونیکس، اره زنجیری شارژی رونیکس مدل RH-8600 است. همانطور که از نام محصول تعیین است این نوع اره با باتری کار می کند و باتری آن به راحتی قابل تعویض است. از جمله ویژگی های این محصول می توان به سرعت حرکت زنجیر 4.8 میلی متر بر ثانیه آن، قدرت موتور 20 ولت اسب بخار، طول ریل 15 سانتی متری اره، قابلیت برش با زاویه و وجود سیستم ترمز اضطراری جهت کاربری ایمن در طولانی مدت اشاره کرد. لازم به ذکر است که وزن این مدل اره تنها 1.67 کیلوگرم است.

اره زنجیری شارژی اشتیل مدل GTA-26

جالب است بدانید که اره زنجیری شارژی اشتیل مدل GTA-26 یکی از جدیدترین مدل های اره شارژی از نوع 10 سانتی متری در دنیا است. این نوع کالای حرفه ای طراحی ارگونومیک و سبکی دارد به طوری که وزن آن تنها به 2.5 کیلوگرم می رسد. سرعت حرکت زنجیر در این نوع اره برقی 6 متر بر ثانیه است و قدرت موتور آن به 1 اسب بخار می رسد. همچنین قابلیت برش های متنوع از جمله برش چرخشی و برش با زاویه از دیگر تعیینه های اره زنجیری شارژی اشتیل مدل GTA-26 است که با قیمت مناسبی هم به بازار ارائه شده است.

منبع: ConsumerReports

منبع: دیجیکالا مگ

به "راهنمای خرید بهترین مدل های اره زنجیری به همراه پرفروش ترین ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای خرید بهترین مدل های اره زنجیری به همراه پرفروش ترین ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید