پایان دستورالعمل جاودانگی در مصر باستان کشف شد!

به گزارش وبلاگ طفره، دانشمندان از جزئیاتِ آیینِ مومیایی کردنِ مردگان در مصر باستان که سال ها در پی کشفِ آن بودند، پرده برداشتند. مومیایی کردن روشی بود که مصریان برای حفظ اجساد از آن استفاده می کردند.

پایان دستورالعمل جاودانگی در مصر باستان کشف شد!

به گزارش راهنماتو، سرنخ ها درباره جزئیات مومیایی کردن از تجزیه وتحلیلِ به جای مانده مواد مومیایی در گلدان هایی به دست آمده که در تنها کارگاه شناخته شدۀ مومیایی در مصر باستان که در نزدیکیِ اتاقک های تدفین واقع شده است، پیدا شده اند.

متخصصانِ مومیاییِ این کارگاه، مخلوطی خاص از مواد را برای مومیایی سر، شستنِ بدن، کار کردن با شکم و کبد و آماده سازی بانداژی که بدن را دربرمی گرفت، می ساختند.

فیلیپ استاک همر، باستان شناس در دانشگاه لودویگ ماکسی میلیان در دانشگاه مونیخ، می گوید: متخصصان مومیایی مصر باستان دانش وسیعی در زمینه شیمی داشتند و با اینکه چیزی از باکتری و میکروارگانیسم ها نداشتند، می دانستند که چه موادی را باید روی پوست بگذارند تا از آن محافظت کند.

یافته ها به لطف بقایایِ مواد شیمیایی ای به دست آمد که در 31 گلدان در یک کارگاه مومیایی مصری و 2 گلدان در اتاقک های مجاورِ تدفین پیدا شده بودند. روی بعضی گلدان ها اسامی مواد با عنوانِ مواد مومیایی نوشته شده و روی بعضی دیگر دستورالعمل هایی نوشته شده است که به مومیایی کنندگان می گوید هر ماده ای را کجای بدن باید بگذارند و روی بعضی نیز هر دو عبارت نوشته است. تمام این اشیاء باستانی به سلسله بیست وششم مصر برمی گردند ـ که در بین سال های 664 تا 525 قبل از میلاد در مصر حکومت می کردند ـ و همگی از گورستانی در سقاره در سال 2016 به دست آمده اند.

منبع: فرارو

به "پایان دستورالعمل جاودانگی در مصر باستان کشف شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پایان دستورالعمل جاودانگی در مصر باستان کشف شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید