سریال کره ای زیر چتر ملکه؛ داستان رقابت پیچیدۀ همسران امپراطور

به گزارش وبلاگ طفره، شاید ملکه بودن در دربار پادشاهان قدیم کره در ظاهر کار آسان و بی دردسری به نظر برسد، اما سریال زیر چتر ملکه تصویر متفاوتی از زندگی یک بانوی اول را نشان می دهد؛ زندگی ای که هر روزش آمیخته با انواع اضطراب ها و نبرد های پنهانی بر سر قدرت است. پخش این سریال به تازگی شروع شده و از همان قسمت اولش ما را با ماجرایی مهیج و پیچیده رو به رو می نماید.

سریال کره ای زیر چتر ملکه؛ داستان رقابت پیچیدۀ همسران امپراطور

به گزارش وبلاگ طفره به نقل از فرادید، شخصیت اصلی سریال ملکه هوآ ریونگ است؛ او همسر اول امپراطور است و پنج پسر دارد که بزرگترین آن ها مقام ولیعهدی را دارد. تا اینجا همه چیز رو به راه است، اما فضای دسیسه و توطئه در دربار نیرومندتر از آن است که کسی بتواند به حفظ جایگاه خودش مطمئن باشد. امپراطور به غیر از هوآ ریونگ 9 همسر دیگر هم دارد که هر کدام از آن ها هم پسرانی دارند و می توانند رقبایی بالقوه برای ولیعهد به حساب بیایند.

چهار پسر دیگر هوآریونگ آدم های سر به هوا و بی قیدی هستند که هیچکدام مثل ولیعهد در انجام وظایفشان جدی نیستند. هوآریونگ با تمام توانش سعی می نماید این چهار پسر دیگر را هم به درستی تربیت کند تا بتوانند آیندۀ مطمئنی داشته باشند. بخصوص که ملکه دُواگِر که مادر امپراطور است، همواره در پی بهانه ای برای سرزنش هوآریونگ و پسرانش می گردد.

اما ماجرا از جایی پیچیده می گردد که هوآریونگ می فهمد پسر بزرگش مبتلا به یک بیماری خطرناک و کشنده است؛ چیزی که می تواند جایگاه او را به عنوان ولیعهد به خطر بیاندازد.

در همین حال سایر همسران امپراطور قصد دارند با یاری ملکۀ مادر، پسران خودشان را به عنوان رقبایی جدی برای ولیعهد مطرح نمایند. ملکۀ مادر خودش همسر اول امپراطور قبلی نبوده، اما همه می دانند که او با تدبیر ها و احتمالا دسیسه هایش توانسته پسرش را به امپراطوری برساند. به همین دلیل است که سایر همسران امپراطور روی یاری و هدایت او حساب می نمایند.

هوآریونگ در مخمصۀ بدی افتاده و در پی راهکار است. در انتها قسمت اول او به سراغ ملکۀ سابق دربار می رود؛ یعنی کسی که قرار بوده پسرش امپراطور گردد، اما در این رقابت از دُواگر شکست خورده است. هوآریونگ از ملکۀ معزول می خواهد که تجربۀ خودش را در اختیار او بگذارد تا این بار تاریخ به شکل دیگری رقم بخورد.

سریال های تاریخی کره ای تعدادشان کم نیست، اما زیر چتر ملکه در این بین یکی از مجذوب کننده ترین آغاز ها را دارد. تعداد شخصیت های سریال بسیار زیاد است: چندین همسر و چندین شاهزاده به اضافۀ کلی خدم و حشم که هر کدامشان نقشی در این بازی پیچیدۀ قدرت دارد.

مدت زمان قسمت اول حدود یک ساعت است و در همین یک ساعت گره های داستانی و چرخش های غافلگیرنماینده ای را ارائه می نماید که ما را مجذوب خودشان می نمایند.

وقتی قسمت اول تمام می گردد چندین سوال در فکر ماست که بی صبرانه منتظر فهمیدن پاسخ هایشان هستیم. آیا ملکۀ معزول می تواند بعد از سال ها انتقام خودش را با یاری کردن به هوآریونگ بگیرد؟ آیا پسران هوآریونگ می توانند در رقابت بی رحم قدرت با سایر شاهزاده ها دوام بیاورند؟

یک جنبۀ مثبت سریال وجود یک لایۀ طنز مفرح و دوست داشتنی است که معمولا در اغلب درام های تاریخی کره ای وجود دارد؛ طنزی که هم در بازی های متفاوت و پرنشاط بازیگران به چشم می خورد و هم در دیالوگ های تند و تیز و فکرشدۀ سریال.

با این حال آن چیزی که اصل و اساس مجذوب کنندهیت سریال را شکل می دهد همان داستان پیچیده ای است که ظریف ترین و عمیق ترین لایه های جنگ قدرت در دربار را به بیننده نشان می دهد.

بازیگران: کیم های سو (Kim Hye Soo)، کیم هائه سوک (Kim Hae Sook) و دیگران

تاریخ انتشار: از 23 مهر

تعداد قسمت ها:16

منبع: فرارو

به "سریال کره ای زیر چتر ملکه؛ داستان رقابت پیچیدۀ همسران امپراطور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سریال کره ای زیر چتر ملکه؛ داستان رقابت پیچیدۀ همسران امپراطور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید