عضو کمیسیون برنامه و بوجه: مجلس با گرانی گازوئیل و گاز شهری مخالف است

به گزارش وبلاگ طفره، عضو کمیسیون برنامه و بوجه مجلس گفت: با توجه به اینکه نمایندگان در میان مردم حضور دارند و بعلاوه با جامعه حمل ونقل کشور اعم از رانندگان کامیون و همینطور صنایعی که از گازوئیل به عنوان سوخت اصلی استفاده می نمایند و صنایعی که مصرف گاز دارند، در ارتباط هستیم با مسائل این حوزه آشنایی داریم و آگاه هستیم که هرگونه افزایش قیمت در ایم حوزه چه مسائلی در پی دارد و قطعا مجلس با هر گونه افزایش قیمت به ویژه در این دو محصول مخالف است.

عضو کمیسیون برنامه و بوجه: مجلس با گرانی گازوئیل و گاز شهری مخالف است

احسان ارکانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در تبادل نظر با ایلنا، در رابطه با بعضی شائبه ها پیرامون گرانی گازشهری و گازوئیل و اینکه آیا احتمال گرانی در این مقطع از سال وجود دارد؟، گفت: بنده هم این مساله را در حد همین شنیده ها و شائبه ها شنیده ام که در مقابل، مقامات وزارت نفت همیشه این مساله را تکذیب می نمایند، اما قاعدتا ما در مجلس این مساله را رصد می کنیم و برای ما به عنوان نمایندگان مردم این موضوع در این مقطع از سال حائز اهمیت است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه نمایندگان در میان مردم حضور دارند و بعلاوه با جامعه حمل ونقل کشور اعم از رانندگان کامیون و همینطور صنایعی که از گازوئیل به عنوان سوخت اصلی استفاده می نمایند و صنایعی که مصرف گاز دارند، در ارتباط هستیم با مسائل این حوزه آشنایی داریم و آگاه هستیم که هرگونه افزایش قیمت در این حوزه چه مسائلی در پی دارد و قطعا مجلس با هر گونه افزایش قیمت به ویژه در این دو محصول مخالف است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اضافه نمود: اما طبیعتا با توجه به اینکه تا این لحظه مساله گرانی به صورت جدی مطرح نشده است، باید منتظر بمانیم و ببینیم در بودجه سال آینده، دولت قیمت قطعی فروش بنزین، گازوئیل و گاز را چه مبلغی پیش بینی خواهد نمود و روی آن جمع بندی و تصمیم گیری کنیم.

وی تاکید گرد:، اما درخصوص گرانی در این مقطع زمانی تا الان خبری به صورت رسمی اعلام نشده و مسئولان هم این مساله را تکذیب می نمایند.

نماینده مردم نیشابور در مجلس در رابطه با افزایش بهای گاز واحد های فراوریی و صنعتی طی سال های اخیر و اینکه چه حمایتی در ازای این افزایش چند برابری صورت می گیرد؟، بیان کرد: هیچ حمایتی در قبال واحد های صنعتی و فراوریی صورت نمی گیرد، ببینید الان در بحث گاز برای مثال مجتمع فولاد خراسان را داریم که در حوزه انتخابیه بنده است، براساس توافقات اجرا شده یکی از تعهدات شرکت ملی گاز این است که 9 ماه از سال باید به این مجتمع گاز به عنوان سوخت اصلی تحویل دهد، اما عملا شاید در سال به زور 3 ماه این کار را انجام می دهد. یعنی شرکت گاز به توافقات فی مابین با حوزه های صنعتی هم پایبند نیست چه برسد که بخواهند فراتر از توافق، اقدام خاصی انجام دهند.

وی ادامه داد: اما در هر صورت بحث ما در راستای حمایت از فراوری و جهش فراوری این است که در هر حوزه ای به صورت یکسان نه اینکه رانتی باشد و یک بخش را ببینیم و یک بخش را نه، می توانیم یاری کنیم که مثلا نرخ تمام شده بهای گاز برای کل صنایع کاهش پیدا کند؛ درابن صورت عملکرد هم قطعا مطلوب خواهد بود.

منبع: فرارو

به "عضو کمیسیون برنامه و بوجه: مجلس با گرانی گازوئیل و گاز شهری مخالف است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عضو کمیسیون برنامه و بوجه: مجلس با گرانی گازوئیل و گاز شهری مخالف است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید