عکس ، کشف قبرستان غول های 5 هزارساله در چین!

به گزارش وبلاگ طفره، گجت نیوز: باستان شناسان قبرستان 5 هزار ساله غول ها را در چین کشف کردند. جسدهایی با قد فوق العاده بلند در این قبرها پیدا شده اند که جای توجه دارند.

عکس ، کشف قبرستان غول های 5 هزارساله در چین!

باستان شناسان در چین به تازگی قبرستانی 5000 ساله از افرادی بیش از حد قدبلند را پیدا نموده اند که در استان شاندونگ این کشور زندگی می کردند. ارتفاع بقایای اسکلتی آن ها به بیش از 180 سانتی متر می رسد. به گزارش خبرگزاری Xinhua، پس از کاوش های اجرا شده در روستای جیائوجیا در شهر جینان ناحیه ژانگچیو مجموعاً 104 خانه، 205 قبر و 20 چاله قربانی کشف شده اند. طی حفاری، ظروف سفالی و اشیاء مختلف دیگر هم به دست آمده اند.

این منطقه متعلق به دوره آخر نوسنگی در چین است و به زمانی بر می شود که مردم لانگشان یا جامعه سفالگری سیاه که از 3000 تا 1900 سال قبل از میلاد در این منطقه محبوب بود، در دره رود زرد زندگی می کردند. حفاری قبرستان 5 هزار ساله غول ها را که سال گذشته کلید خورد، دانشگاه شانگدونگ مدیریت نموده است. بنا به تجزیه و تحلیل بقایای اسکلتی، مردم ساکن در این منطقه به طرزی غیر عادی قدبلند بودند. قدبلندترین فرد پیدا شده مردی با قد 190 سانتی متر است.

با توجه به مطالعات گذشته، مردها و زن ها در دوران نوسنگی معمولاً به ترتیب حدود 165 سانتی متر و 155 سانتی متر قد داشتند. محققان معتقدند که تفاوت فاحش قد جسدهای کشف شده با ژنتیک و محیط پیرامون آن ها ارتباط دارد. باستان شناس ارشد فانگ هویی (Fang Hui) در تبادل نظر با خبرگزاری Xinhua گفت که مردم بخش آخر دوران نوسنگی به کشاورزی می پرداختند و به همین دلیل، روستایی های منطقه به انواع غذا با ارزش غذایی بالا دسترسی داشتند. احتمالاً به لطف تغذیه مناسب به رشد فیزیکی کلی آن ها اضافه شده بود.

پاول گراسگوبر (Pavel Grasgruber)نویسنده اصلی مطالعه مربوطه طی مصاحبه با رسانه Seeker چنین شرح داده است: گمان می کنم که این تخصص مهم همراه با اندازه بیش از حد احتیاج پروتئین باکیفیت و تراکم جمعیت پایین، شرایطی محیطی را به وجود آوردند که منتهی به گزینش مردهای فوق العاده قدبلند شد.

قدبلندترین مردهای لانگشان در قبرستان 5 هزار ساله غول ها پیدا شده اند. باستان شناسان شانگدونگ می گویند که این افراد به علت مرتبه اجتماعی بالاتر، به غذاهای بهتر هم دسترسی داشتند.

4141

منبع: خبرآنلاین

به "عکس ، کشف قبرستان غول های 5 هزارساله در چین!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس ، کشف قبرستان غول های 5 هزارساله در چین!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید