قابلیت Sidecar آیپد را به نمایشگر ثانویه برای کامپیوترهای مک تبدیل می کند

به گزارش وبلاگ طفره، یکی از ویژگی های جدید macOS کاتالینا، قابلیت Sidecar است که به کاربران اجازه می دهد از آیپد به عنوان نمایشگر ثانویه برای سیستم های مک بهره ببرند. برای بهره گیری از این مشخصه، می توان هم از سیم و هم به صورت بی سیم استفاده کرد و امکان بهره گیری از اپل پنسل هم وجود دارد.

قابلیت Sidecar آیپد را به نمایشگر ثانویه برای کامپیوترهای مک تبدیل می کند

تمام اپلیکیشن های مک که از قلم استایلوس پشتیبانی می کنند، می توانند از این قابلیت جدید بهره ببرند و با این کار آیپدها مانند تبلت های طراحی Wacom انجام وظیفه خواهند کرد. لازم به ذکر است که در این زمینه برنامه هایی مانند Duet Display و Astropad وجود دارد که حالا با ارائه این قابلیت به صورت بخشی از مشخصه های سیستم عامل، آن ها با مسائل زیادی روبرو خواهند شد.

اپل فهرستی از برنامه هایی که از قابلیت Sidecar پشتیبانی می کنند، منتشر کرده که در بین آن ها نام برنامه های معروفی مانند Adobe Illustrator، Maya و Final Cut Pro دیده می شود. نکته قابل توجه این فهرست این است که نام فتوشاپ (که قرار است به زودی به عنوان یک اپلیکیشن مستقل برای آیپد عرضه شود) دیده نمی شود. این مشخصه همچنین امکان میرور کردن محیط دسکتاپ را هم امکان پذیر می کند و اپل می گوید توسعه دهندگان برای پشتیبانی از قابلیت Sidecar لازم نیست کاری خاصی انجام بدهند؛ بنابراین، امیدواریم فهرست منتشر شده از برنامه هایی که از این مشخصه پشتیبانی می کنند، فقط موارد دست چین شده آن ها باشد.

منبع: The Verge

منبع: دیجیکالا مگ

به "قابلیت Sidecar آیپد را به نمایشگر ثانویه برای کامپیوترهای مک تبدیل می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قابلیت Sidecar آیپد را به نمایشگر ثانویه برای کامپیوترهای مک تبدیل می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید