معرفی سرویس پُرس لاین؛ یک پلتفرم حرفه ای برای پرسشنامه های آنلاین

به گزارش وبلاگ طفره، پرسشنامه های آنلاین سابقه زیادی دارند و مفهوم جدیدی محسوب نمی شوند. بسیاری از دانشجویان برای سرانجام نامه خود، شرکت ها برای افزایش بهره وری و آگاهی از نظرات مشتریان و برای بسیاری از کارهای دیگر، از پرسشنامه های آنلاین استفاده می­کنند. در این زمینه همواره جای خالی یک پلتفرم حرفه ای بومی احساس می شد که خوشبختانه سرویس پرس لاین به دنیا آمد و توانست توجه بسیاری از کاربران متقاضی این امکانات را جلب کند.

معرفی سرویس پُرس لاین؛ یک پلتفرم حرفه ای برای پرسشنامه های آنلاین

خوشبختانه این پلتفرم از امکانات متنوعی بهره می برد و در این فضا نمی توانیم به تمام آن ها اشاره کنیم و بهتر است که با مراجعه به این سایت، از امکانات پرس لاین آگاه شوید. یکی از بهترین بخش های این سایت، آموزش های ویدیویی و کاملی است که برای تمام امکانات این پلتفرم ارائه شده و در این ویدیوها با زبانی ساده به تمام قابلیت ها اشاره شده است.

ثبت نام و مراحل اولیه

در بدو ورود به سایت، رابط کاربری ساده پرس لاین توجهات را جلب می نماید. خوشبختانه ثبت نام در این سایت بسیار سریع و راحت است و حتی بدون وارد کردن معینات و فقط با بهره گیری از اکانت یاهو یا گوگل می توانید در این پلتفرم ثبت نام کنید. بعد از ثبت نام و ورود به بخش کاربری، با دو گزینه روبرو می شوید. ایجاد پرسشنامه جدید یا استفاده از نمونه پرسشنامه ها. در ابتدای امر و برای آشنایی بیشتر بهتر است نگاهی به نمونه های از پیش آماده شده بیندازید و در نهایت پرسشنامه موردنظر خود را ایجاد کنید.

بعد از کلیک بر گزینه ایجاد پرسشنامه جدید، از شما خواسته می گردد عنوان آن را وارد کنید و با این کار، فرایند ایجاد پرسشنامه شروع می گردد. در این بخش می توانید محتوای صفحه خوش آمدگویی را معین کنید و مثلاً در آن عکس یا ویدیو یا فقط متن ساده ای قرار دهید. در ادامه، از بین گزینه های مربوط به سؤالات می توانید گزینه های مختلفی مانند چندگزینه ای، چندگزینه ای تصویری، طیفی، عدد، درجه بندی و دیگر موارد را انتخاب کنید.

هرکدام از این گزینه ها از قابلیت های خاصی بهره می برند و به عنوان مثال در برخی از آن ها می توانید از عکس یا ویدیو بهره ببرید یا پاسخ دهی به آن ها را اجباری کنید. قابلیت هایی مثل افزودن شرط یا افزودن امتیاز به پرسش های در دسترس اکانت های حرفه ای واقع شده است و اکانت های سازمانی می توانند پرسشنامه های منحصربه فردی را برای تعداد زیادی از افراد با توجه به اطلاعات از پیش جمع آوری شده، ایجاد نمایند. بعد از نهایی کردن پرسش ها، امکان پیش نمایش آن هم وجود دارد تا همه چیز مطابق سلیقه شما باشد. بعد از این مرحله، نوبت به بخش طراحی می رسد و در این قسمت می توانید رنگ بندی پرسشنامه را معین کنید و عکس موردنظر برای پس زمینه را آپلود کنید.

در ادامه روانه بخش تنظیمات می شوید. در تنظیمات عمومی که در دسترس کاربران معمولی است، می توانید کارهایی مانند معین کردن تاریخ پایان پرسشنامه را معین کنید. ولی در بخش تنظیمات پیشرفته که فقط در دسترس اکانت های سازمانی است، قابلیت هایی مانند ثبت موقعیت مکانی پاسخ دهندگان، احراز هویت آن ها و شناسایی پاسخ های تکراری امکان پذیر است.

در نهایت می توانید لینک پرسشنامه را به صورت لینک مستقیم دریافت کنید و برای نمایش این نظرسنجی به صورت پاپ آپ یا به صورت بخش جداگانه در وب سایت خود، می توانید کد HTML آن را هم دریافت کنید.

گزارش و تحلیل نهایی

در آخر باید به بهترین بخش سایت پرس لاین یعنی گزارش بپردازیم. در این بخش اطلاعات گسترده و خیلی خوبی در رابطه با پرسشنامه مذکور در اختیار شما قرار می گیرد. مثلاً می توانید درصد گجت های استفاده شده برای پاسخ، میانگین زمان پاسخ ها، بازدید پرسشنامه و موارد این چنینی را مشاهده کنید. در بخش جدول نتایج، می توانید تمام پاسخ های کاربران را مشاهده کنید و برای تحلیل، باید به بخش تحلیل و نمودارها سر بزنید. در این قسمت به صورت جدول یا نمودار می توانید اطلاعات مربوط به تک تک سؤالات را ببینید و حتی به مواردی مانند انحراف معیار و واریانس و موارد این چنینی هم دسترسی دارید. در ضمن باید خاطرنشان کنیم که لینک این نمودارها هم وجود دارد و می توانید لینک مربوط به آن ها را برای دیگران ارسال کنید.

در صورت استفاده از اکانت سازمانی، استفاده از بخش گزارش های پیشرفته امکان پذیر است و با بهره گیری از این معینه، می توانید با معین کردن فیلترها، بخش های خاصی از این نمودارها را برای دیگران ارسال کنید.

سه نوع اکانت رایگان، حرفه ای و سازمانی برای این پلتفرم وجود دارد. اکانت های رایگان فقط می توانند یک پرسشنامه را فعال نمایند و فقط به نتایج 100 پاسخ اول دسترسی دارند. با پرداخت مبلغ موردنظر می توانید به مواردی مانند افزودن شرط و امتیاز به پرسشنامه و عدم محدودیت در پاسخ های ثبت شده، دسترسی داشته باشید. برای قابلیت های بسیار حرفه ای تر مانند احراز هویت پاسخ دهندگان و فیلترینگ چندسطحی پاسخ ها باید از اکانت سازمانی بهره ببرید.

روزبه روز تعداد بیشتری از محققان، شرکت ها و افراد برای بهبود کارهای خود یا انجام تحقیقات به پرسشنامه های آنلاین روی می آورند. در میان این سرویس ها، پلتفرم پرس لاین حرف های زیادی برای گفتن دارد و می توان برای انجام تحقیقات گسترده روی آن حساب کرد.در ادامه می توانید ویدیوی معرفی این پلفترم را مشاهده کنید.

منبع: دیجیکالا مگ

به "معرفی سرویس پُرس لاین؛ یک پلتفرم حرفه ای برای پرسشنامه های آنلاین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی سرویس پُرس لاین؛ یک پلتفرم حرفه ای برای پرسشنامه های آنلاین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید