مهمترین علت درد در بدن چیست؟

به گزارش وبلاگ طفره، مدرس سوزن درمانی با اشاره به اینکه منشاء اغلب کمر دردها، گردن دردها و سردردها به علت وجود نقاط ماشه ایی در داخل عضلات است، گفت: علت ایجاد این نقاط فشار کاری بیش از حد به عضلات در طول فعالیت های روزمره است.

مهمترین علت درد در بدن چیست؟

به گزارش وبلاگ طفره، اکبر همتی، فیزیوتراپیست و مدرس سوزن درمانی انجمن فیزیوتراپی در مصاحبه با فارس در پاسخ به این پرسش که مهمترین علت بروز درد در نقاط مختلف بدن چیست؟، گفت: آسیب سیستم حرکتی می تواند در قالب ضعف، کوتاهی و ناکارآمدی عضلات نمایان گردد.

وی افزود: یکی از مهمترین عوامل ادامه حیات سالم برای همه موجودات زنده، دارا بودن سیستم حرکتی سالم است.

مدرس دوره های سوزن درمانی انجمن فیزیوتراپی ایران بیان داشت:سلامت سیستم حرکتی در گرو سالم بودن سیستم عصبی اسکلتی عضلانی است. این سیستم در اثر عوامل زیادی از جمله بیماری ها، حوادث و فعالیت های سنگین کاری و روزمره می تواند آسیب ببیند.

همتی یادآور شد: آسیب به سیستم حرکت می تواند خودش را به صورت ناکارآمدی عضلات در قالب ضعف و یا کوتاهی و همچنین دردهای عضلانی خود را نشان دهد.

وی ادامه داد: به طوری که بنا بر مطالعات اجرا شده، حدود 90 درصد شکایت مردم از درد و علت مراجعه آنها به پزشکان به خاطر دردهای ناشی از اختلالات سیستم عصبی اسکلتی عضلانی است.

مدرس دوره های سوزن درمانی انجمن فیزیوتراپی ایران تاکید نمود: منشاء اغلب کمر دردها، گردن دردها، دردهای شانه، آرنج، ساعد، دست،لگن و حتی سردردها به علت وجود نقاط ماشه ایی دردناک در داخل عضلات است

همتی افزود:علت اصلی ایجاد نقاط بسیار دردناک ماشه ای در داخل عضلات، فشار کاری بیش از حد به عضلات در طول فعالیت های روزمره و فعالیت های ورزشی و همچنین در اثر تصادفات و وارد شدن ضربات به عضلات است.

وی متذکر شد: علاوه بر این بعضی بیماری های زمینه ای نیز باعث تحریک سیستم عصبی اسکلتی عضلانی و به وجود آمدن این نقاط ماشه ای دردناک در عضلات می گردد.

این فیزیوتراپیست عامل مهم دیگری که این سیستم را درگیر می نماید را شرایط های نامناسب در طول فعالیت های روزمره دانست و گفت: از شایع ترین این اختلالات شرایطی در ستون فقرات، شرایط سر رو به جلو که باعث ایجاد قوز در ستون فقرات پشتی است؛ به طوریکه اگر افراد سعی در اصلاح این شرایط های نامناسب نکنند، می تواند در طولانی مدت کل سیستم حرکت را مختل کند.

مدرس سوزن درمانی انجمن فیزیوتراپی گفت: با مدرن شدن زندگی و تغییر در شیوه زندگی مردم؛ از جمله مشغول شدن طولانی مدت با گوشی های تلفن همراه و کامپیوتر، اختلالات شرایطی در اندامها علی الخصوص ستون فقرات و شانه ها بیشتر شده است.

همتی اعلام نمود: این به نوبه خود باعث ایجاد اختلال مزمن در سیستم حرکتی می گردد؛لذا مهم ترین بخش درمان این افراد اصلاح شیوه زندگی، عدم استفاده بیش از حد ازعضلات، رعایت نکات ایمنی در کار، رانندگی و فعالیت های روزمره است.

وی ابراز داشت: در صورت وجود درد شدید به خصوص در ستون فقرات و اندام ها، یکی از موثرترین درمان هایی که توسط فیزیوتراپیست ها انجام می گردد، استفاده از سوزن خشک است.

منبع: جام جم آنلاین

به "مهمترین علت درد در بدن چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهمترین علت درد در بدن چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید