مهم ترین نکات کاربردی برای رهایی از بی نظمی میز آرایش

به گزارش وبلاگ طفره، یکی از علاقه مندی های خانم ها داشتن یک کمد پر از لوازم آرایشی است، البته این مورد برای آقایان نیز صادق است! مثلا داشتن یک کمد پر از لوازم آرایشی و بهداشتی و ادکلن های مختلف برای خانم و آقایی خوش آیند است؛ اما مسئله اصلی چگونگی چیدمان میز آرایشی به شکل مرتب و زیباست.

مهم ترین نکات کاربردی برای رهایی از بی نظمی میز آرایش

میز آرایش یک اثاثیه مهم و کاربردی در خانه است که برای آرایش و آماده سازی صورت و مراقبت از ظاهر شخص استفاده می گردد. مهم ترین نکته ای که در خصوص این میز وجود دارد چیدمان میز آرایشی است که چگونه مرتب و منظم، زیبا و بدون شلختگی انجام گردد. وبلاگ طفره مگ در این مقاله به معرفی چند راه چاره ساده برای چیدمان لوازم آرایش روی میز آرایش به شما ارائه خواهد نمود.

چگونه چیدمان میز آرایشی بهتری داشته باشیم؟

چیدمان میز آرایشی یکی از نکاتی است که فکر خانم ها را به شدت درگیر می نماید. هیچ خانمی دوست ندارد میز آرایشی شلخته و نامرتبی داشته باشد آن هم میزی که هر صبح به هنگام بیدارشدن درست در مقابل چشمانش قرار می گیرد. با این وجود برای داشتن میز توالت مرتب نکاتی وجود دارد که رعایت آن ها باعث مرتب تر شدن میز آرایش شما خواهد شد. داشتن میز آرایش منظم و آراسته می تواند به افزایش انسجام و آرامش در اتاق خواب شما یاری کند.

دسته بندی

اولین نکته برای چیدمان میز آرایشی دسته بندی کردن تمام محصولات و وسایل آرایشی و بهداشتی است. مثلا محصولات پوستی، لوازم آرایشی چشم و محصولات آرایش لب را جدا کنید. سپس هر دسته را در جاهای مخصوص خود قرار دهید تا دسترسی به آن ها راحت تر گردد.

دورانداختن محصولات منقضی شده

آنالیز کنید که آیا محصولات آرایشی شما منقضی شده اند یا خیر. محصولاتی که تاریخ انقضای آن ها گذشته است، باید دور انداخته شوند تا میز آرایش جای خالی پیدا کند.

استفاده از محفظه ها و سبد ها

برای مرتب کردن وسایل آرایشی می توانید از محفظه ها، سبد ها، یا ظروف ذخیره سازی بهره ببرید. این وسایل به شما یاری می نمایند تا محصولات را به خوبی دسته بندی و منظم کنید.

استفاده از قفسه ها و کشوها

اگر میز توالت شما دارای قفسه ها و کشوها است، از آنها برای نگهداری لوازم آرایشی بهره ببرید. می توانید محصولاتی که کمتر مورد استفاده قرار می گیرند را در کشوها قرار داده و محصولات موردنیاز را روی قفسه ها قرار دهید.

استفاده از سبدهای شفاف

سبدهای شفاف برای چیدمان میز آرایشی بسیار مناسب هستند، زیرا به شما اجازه می دهند که محتویات هر سبد را به سادگی ببینید و به جستجوی محصولات نیازی نداشته باشید.

تمیز کردن برچسب ها

روی هر محصول آرایشی باید به دقت برچسب مناسب با نام محصول، رنگ و مارک گذاشته گردد تا هنگام استفاده به راحتی پیدا گردد.

دسته بندی بر اساس نوع محصول

لوازم آرایشی را بر اساس نوع محصول (مثلا رژلب، مداد ابرو، ماسک صورت و…) دسته بندی کنید تا به راحتی بتوانید هر محصول را پیدا کنید.

جداسازی لوازم آرایش کوچک

لوازم آرایشی کوچک مثل مدادهای ابرو، قلم های چشم و غیره ممکن است به سرعت گم شوند. برای نگهداری این لوازم کوچک می توانید از جعبه ها یا قلمدان های کوچک بهره ببرید.

جابه جایی وسایل نامرتبط

گاهی روی میز آرایش وسایلی قرار می گیرد که هیچ ربطی به لوازم آرایشی و بهداشتی ندارند! بهتر است لوازم و وسایل بی ربط را در جای مناسب خود قرار دهید تا چیدمان میز آرایشی بهتری داشته باشید.

نگه داری منظم

میز آرایش را در حالت منظم و تمیز نگه دارید و بعد از هر بار استفاده از محصولات آرایشی، آن ها را به جای اصلی شان برگردانید و روی میز رها نکنید.

حذف وسایل غیرضروری

یکی از مهم ترین نکات چیدمان میز آرایشی برداشتن اشیا غیرضروری از روی میز است. برترین کار این است که تنها آنچه که برای آرایش روزانه تان ضروری است روی میز بگذارید و از اضافه کردن اشیا غیرضروری پرهیز کنید.

استفاده از آینه های دیواری

اگر میز توالت شما دارای آینه نیست، می توانید از آینه های دیواری برای آرایش صورت بهره ببرید تا چیدمان میز آرایشی بهتری داشته باشید. آینه های دیواری به فضای اتاق شما چهره ای مدرن تر و شیک تر نیز خواهند بخشید.

زیبایی بصری

باتوجه به دکوراسیون داخلی چیدمان میز آرایشی خود را به گونه ای انجام دهید که زیبایی بصری اتاق حفظ گردد. نحوه قرار دادن جعبه های ادکلن ها، اسپری های خوشبونماینده، لوازم آرایشی و رنگ بندی آن ها می تواند جلوه بصری زیبایی ایجاد کند.

سخن آخر

هدف اصلی چیدمان لوازم آرایشی استفاده راحت و سریع از آنها است. این نکات به شما یاری می نمایند تا همواره میز توالت مرتب و منظم داشته باشید. با انجام دادن این نکات، چیدمان میز آرایشی شما منظم و زیبا خواهد بود و شما از همه وسایل آرایشی تان به راحتی استفاده خواهید کرد.

منبع: پیام دلتا

به "مهم ترین نکات کاربردی برای رهایی از بی نظمی میز آرایش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهم ترین نکات کاربردی برای رهایی از بی نظمی میز آرایش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید