آموزش تصویری دکوراسیون داخلی و منزل (مرحله به مرحله)

به گزارش وبلاگ طفره، خبرنگاران | سرویس دکوراسیون - در این مطلب از خبرنگاران قصد داریم به شما دکوراسیون داخلی منزل را به صورت تصویری آموزش دهیم پس اگر قصد تغییر یا طراحی داخلی منزل را دارید با ما همراه باشید.

آموزش تصویری دکوراسیون داخلی و منزل (مرحله به مرحله)

بخش اول :محیط خود را مرتب کنید و برنامه ریزی درستی بر اساس آن داشته باشید.

 1. همه چیز را اندازه گیری کنید. اگر بخواهید که اسباب و وسایل خود را مرتب کنید و نیاز نداشته باشید که قبل از یافتن جای مناسب وسایل سنگین را جابجا کنید، در وهله اول اندازه همه چیز را داشته باشید تا بتوانید به صورت نظری در مورد محل وسایل خود برنامه ریزی نمایید.
 1. نقشه اتاق و اجزای مختلف را رسم کنید. شما می توانید بر اساس اندازه هایی که به دست آورده اید نقشه اتاق خود را بر روی کاغذ طراحی وارد کنید. در وهله اول این نقشه را بدون اسباب و وسایل ترسیم کنید. سپس این وسایل را بر روی یک کاغذ دیگر ترسیم نمایید، و سپس بخش هایی از آن را ببرید اکنون شما می توانید وسایل خود را مرتب کنید.
 1. از نرم افزار مدیریت اتاق استفاده کنید. این نوع نرم افزار دیگر فقط محدود به طراحان داخلی نیست: گزینه های نرم افزاری زیادی وجود دارند که با کمک دریافت از آن ها می توانید اتاق خود را مرتب کنید. از افزونه های کروم مانند 5d و بازی هایی مانند The Sims، ایده های بسکمک می توانید به دست آورید که در فرایند مرتب کردن به شما کمک خواهند کرد مانند الگوهای رنگ، طرح ها و اندازه بندی.

بخش دوم: نقطه مرکزی خود را ایجاد کنید.

 1. در مورد نقطه مرکزی موردنظر خود تصمیم بگیرید. نقطه مرکزی اتاق شما مربوط به نقطه ای است که شما در آن هستید. در اتاق نشیمن، این نقطه می تواند پنجره، شومینه و یا تلویزیون باشد. در اتاق خواب می تواند یک تختخواب باشد. در اتاق نهارخوری این نقطه می تواند یک میز باشد. دقیقاً نقطه مرکزی اتاق خود را مشخص کنید، زیرا قرار است تمام اسباب و وسایل دور آن جمع شوند.
 1. به طرز مناسبی مقیاس بندی نمایید. اگر این شانس انتخاب را دارید که از بین اندازه های مختلف یک وسیله دست به انتخاب بزنید، آن اندازه را انتخاب کنید که با محل موردنظر شما هماهنگ است. برای مثال تخت یا میز نهارخوری نگیرید که بیش از اندازه برای خانه شما بزرگ است. باید حداقل پیرامون وسایل بزرگ اندازه سه فیتی وجود داشته باشد تا بتوان از آن ها استفاده کرد.
 1. نقطه مرکزی خود را تغییر دهید. اگر امکان دارد و می توانید، نقطه مرکزی خود را تغییر دهید تا به بهترین موقعیت آن در اتاق دست پیدا کنید. این نقطه باید مکانی باشد که زمانی ورود شما به اتاق در دید کامل شما قرار داشته باشد. توجه شما باید به آن جلب گردد.
 1. توجه را به این نقطه اصلی معطوف سازید. با قرار گرفته استن وسایل جانبی باز هم می توانید توجهات را به این مرکز جلب کنید. در اتاق خواب این کار را با قرار گرفته استن چراغ و دیگر وسایل انجام دهید. که این حالت برای یک کاناپه می تواند به صورت یک نقاشی و یا آیینه خود را نشان دهد. یک تلویزیون به طور کلی باید در کنار قفسه های کتاب به میزان زیاد برجسته به نظر آید مگر اینکه بخشی از وسایل تفریحی دیگر باشد.

بخش سوم:قرار دادن صندلی ها و مبلمان

 1. مقیاس مربوط به صندلی های خود را به دست آورید. زمانی که نقطه مرکزی ایجاد شد، شما می توانید مبلمان را به اتاق اضافه کنید (مگر اینکه در اتاق خواب باشید). اطمینان حاصل کنید که صندلی ها اندازه مناسبی در اتاق دارند. در نظر دریافت جای کافی همانند نقطه مرکزی می تواند برای مبلمان نیز خوب باشد و بتوانیم از آن ها استفاده کنید. برای مثال سه فیت باید در پشت صندلی های اتاق نهارخوری وجود داشته باشد. خود را محدود به یک وسیله بزرگ در یک اتاق کنید. وسایل زیاد باعث شلوغ به نظر رسیدن خانه می شوند.
 1. ترتیب بندی باز ایجاد کنید. زمانی که مبلمان را در اتاق مرتب می کنید، زمانی که در درب ورودی قرار گرفتید این محیط باید باز و پذیرا باشد. صندلی ها را دور از درب قرار ندهید.
 1. به صورت هدفمند از زوایا استفاده کنید. شما می توانید با ایجاد توازن بین وسایل و زاویه ها تأثیر بسیار مناسبی ایجاد کنید. این حالت باعث ایجاد فضای بسیار مناسبی در اتاق می گردد. اگر اتاق شما بزرگ است و وسایل کافی ندارید تا آن را پرکنید، وسایل خود را در گوشه ها قرار دهید.
 1. وسایل را با فاصله مناسب از هم قرار دهید. درصورتی که مبلی را در محلی قرار دهید که قرار است در آنجا به مصاحبه و ارتباط بپردازید، باید اطمینان حاصل کنید این صندلی ها بافاصله بیشتری از هم قرار ندارند. به طورکلی 1.8 تا 2.4 متر فاصله این وسایل از یکدیگر اندازه خوبی است. قرار دادن وسایل به صورت L شکل باید بین 6 اینچ تا 1 فوت باشد.

بخش چهارم:قرار دادن سطوح

 1. سطوحی در نزدیکی خود ایجاد کنید. به خصوص در اتاق نشیمن (ولی تا حدی هم در اتاق خواب)، شما باید سطوحی داشته باشید که دارای بازو در کنار هر صندلی باشند. باید به صورتی باشد که مردم بتوانند در آنجا بنشینند و نوشیدنی میل کنند. سعی کنید این سطوح را ترک کنید. اگر این سطوح همواره جلوی پای شما باشند، از سطوح قابل حرکتی استفاده کنید که در صورت لزوم می توانند در موقعیت خاصی قرار گیرند.
 1. به سطوح دقت داشته باشید. سطوح باید متناسب با محیطی باشند که در آنجا قرار می گیرند. میزهای تزئینی در کناره اتاق ها باید بلندتر از میزهای جلوی صندلی های باشند. عوامل کناری صندلی ها را در صورت امکان طراز با خود صندلی قرار دهید.
 1. اندازه درست را به دست آورید. از میزهای بزرگ قهوه خوری و یا دیگر نوع میز اجتناب کنید. این کار باعث می گردد که شما به سختی به قسمت های مختلف اتاق بروید و وسایلی در آنجا قرار دهید (فردی را تصور کنید که در یک کاناپه بزرگ در وسط نشسته است). در عوض اطمینان حاصل کنید که 1 یا2 برابر فاصله بین لبه میز و وسیله دیگر قرار گرفته است.
 1. نوردهی خود را در نظر بگیرید. شما می توانید از برخی از وسایل در اتاق استفاده کنید تا بتوانید چراغ مطالعه بر روی آن قرار دهید. مطمئن شوید که نوردهی کافی در اتاق ایجاد کرده اید و به این نورها نیز دسترسی کافی وجود دارد.

بخش پنجم:محلی برای حرکت کردن قرار دهید.

 1. در بین ورودی ها یک راستا قرار دهید. اگر بیش از یک ورودی به اتاق وجود داشته باشد، اطمینان حاصل کنید که راستا مستقیم و مشخصی بین آن ها وجود دارد (این حالت می تواند به صورت یک منحنی و طاق نیز مطرح گردد). این فرایند همچنین می تواند به شما کمک کند تا فضاها را جدا کنید که در مقابل آن ها یک فضای باز وجود دارد.
 1. از ایجاد محیط های مسدودکننده دوری کنید. حرکت کردن در یک اتاق را موردتوجه قرار دهید. توجه داشته باشید که اسباب و وسایل شما در کجا قرار می گیرند. آیا باید وسیله ای را در محلی دیگر قرار دهید؟ آیا این وسیله رفتن از جایی به جای دیگر را سخت می کند؟ توجه داشته باشید که این موانع از میان برداشته شده اند.
 1. توجه داشته باشید که به تمام وسایل دسترسی داشته باشید. نه تنها شما می خواهید که به راحتی بر روی صندلی بنشینید، همچنین باید بتوانید به پریزهای برق دسترسی داشته باشید. حداقل یک پریز را در نزدیکی قرار داده و یک میز کوتاه قد نیز در جلوی آن بگذارید. شما می توانید تلفن و ابزار الکترونیکی قابل حمل خود را در آنجا شارژ کنید.
 1. محیط ها را از هم جدا کنید. شما همچنین می توانید از وسایل خود استفاده کنید تا فضاهای بزرگ را از هم جدا کنید، هرچند این حالت باید از اول در نظر گرفته گردد. اگر شما یک فضای بزرگ و باز داشته باشید، بهتر خواهد بود تا از وسایل خود استفاده کنید و فضا را از هم جدا کنید. برای مثال از پشت کاناپه استفاده کنید تا مانند یک دیوار عمل کند و بتوانید فضاهای جدیدی در یک اتاق ایجاد کنید.

بخش ششم:قرار دادن وسایل جانبی

 1. به طور هدفمند از تابلوهای نقاشی استفاده کنید. نقاشی ها و دیگر ابزار تزئینی دیواری باید در ارتفاع زیادی نصب شوند تا بزرگ تر دیده شوند، درحالی که قرار دادن نقاشی بر بالای کاناپه و قرار دادن میز در طرفین باعث می گردد تا فضا بزرگ تر دیده گردد. نقاشی ها نیز کمک می کنند تا دیوار بزرگ زیاد خالی به نظر نرسد.
 1. از آیینه ها به طور هدفمند استفاده کنید. قرار دادن آیینه بر روی دیوار باعث می گردد تا دیوار بلندتر دیده گردد، این حالت می تواند نور را منعکس کرده و چهره جدیدی به اتاق دهد. شما می توانید به صورت کارآمد محیطی که دارید را دو برابر کنید. دقت داشته باشید … آیینه ها می توانند اتاق را آرام تر نشان دهند.
 1. به اندازه فرش ها دقت داشته باشید. فرش ها را باید با دقتی قرار دهید که محیط موردنظر را بپوشانند. فرش هایی که زیاد کوچک و یا بزرگ باشند می توانند اتاق را بزرگ و کوچک جلوه دهند.
 1. از پرده های بلند استفاده کنید.پرده های بلند می توانند توجه شما را به خود جلب کنند، باعث می شوند چهره سقف ها مرتفع تر نشان داده گردد. اگر پنجره ها و سقف های شما به اندازه مناسب مرتفع باشند، پرده ها باید متناسب باشند.
 1. از عناصر مرتبط به صورت هدفمند استفاده کنید. اگر می خواهید اتاق کوچک شما بزرگ تر جلوه کند، از ابزاری استفاده کنید که قدکوتاهی دارد و از ابزار دیگر مانند فنجان، کاسه و یا دیگر وسایل با اندازه واقعی اجتناب کنید این همان اثر خانه عروسکی است که در این حالت اتاق شما فضای کافی خواهد داشت.
 1. از تقارن استفاده کنید. وقتی که می خواهید وسایل خود را بچینید، از تقارن استفاده کنید. این یک فرایند بسیار مناسب است که باعث می گردد وسایل شما مناسب جلوه کنند. میزی در یک طرف کاناپه قرار دهید، و قفسه کتاب را در یک طرف تلویزیون قرار دهید و یا یک نقاشی در کنار میز بگذارید.

امیدواریم مطالعه مطلب بالا برای شما مفید بوده باشد. همچنین پیرامون این مطلب مطالعه 23 ایده برای طراحی دکوراسیون داخلی را به شما پیشنهاد می کنیم. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با ما و سایر همراهان مجله وبلاگ طفره به اشتراک بگذارید.

منبع: setare.com

به "آموزش تصویری دکوراسیون داخلی و منزل (مرحله به مرحله)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش تصویری دکوراسیون داخلی و منزل (مرحله به مرحله)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید