موج سواری در حادثه سیل به نفع هیچ جناحی نیست ، مردم همه دستگاه ها را نقد می نمایند نه فقط دولت

به گزارش وبلاگ طفره، عضو فراکسیون امید مجلس گفت: تبدیل سیل به مساله ای سیاسی و موج سواری بر مسائل مردم به نفع هیچ جناحی نیست؛ مردم در مدیریت بحران نه فقط قوه مجریه که همه دستگاه های نظام را مسئول می دانند.

موج سواری در حادثه سیل به نفع هیچ جناحی نیست ، مردم همه دستگاه ها را نقد می نمایند نه فقط دولت

محمود صادقی نماینده مردم تهران در مجلس در گفت وگو با ایرنا، هرگونه موج سواری سیاسی بر سیل اخیر را نه به نفع مردم بلکه به زیان کشور دانست و گفت: سیاسی کردن مساله سیل به نفع مردم نیست؛ ما هم قبول داریم که ضعف ها و کاستی هایی وجود دارد، اما این ضعف ها فقط به قوه مجریه محدود نبوده و مجموعه نهادها و دستگاه های نظام را شامل می گردد.

وی اضافه نمود: تداخل وظایف و ماموریت ها و در کنار آن ضعف دولت ها در زمینه نقص ها و کاستی های موجود در مدیریت بحران های و حوادث طبیعی و غیر طبیعی کشور موثر بوده است، اما تبدیل مسائل و مسائل مردم به یک مساله سیاسی و موج سواری بر آلام مردم به نفع هیچ جناحی نیست.

رییس فراکسیون شفاف سازی و سالم سازی اقتصاد و انضباط اقتصادی مجلس شورای اسلامی در عین حال تاکید نمود: باید انتقاد را از تخریب جدا کنیم؛ هر نهادی که کار خود را انجام نمی دهد باید نقد گردد، حتی اگر نقد تند باشد، اما نقدی که منصفانه بوده و در راستای اصلاح امور و بیان کاستی ها و ارائه راهکار باشد.

وی ادامه داد: تبدیل سیل به موضوعی سیاسی و جناحی دارای اشکال است؛ مردم بر خلاف جریانی که به دنبال موج سواری بر پدیده سیل و مسائل سیل زدگان در کشور هستند، عملکرد دستگاه ها را تفکیک نمی نمایند؛ به این معنا که مردم یک دستگاه یا بخشی از نظام را مقصر نمی دانند بلکه اگر کاستی یا ضعفی وجود داشته باشد، مردم نه فقط قوه مجریه بلکه مجموع دستگاه ها و کلیت نظام را مسئول می دانند.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی؛ تخریب را اشتباه و شیوه نادرست مخالفان دولت دانست و گفت: جریان مخالف با این تصور که با تخریب دولت، مردم را به سمت جناح و جریان موافق خود سوق می دهند، عمل می نمایند؛ آنها سخت در اشتباه هستند؛ مردم به حوادثی چون سیل و زلزله، جناحی و سیاسی نگاه نمی نمایند و مسئولیت و پاسخگویی به مسائل و کاستی ها را وظیفه همه اجزا و دستگاه های نظام می دانند.

منبع: همشهری آنلاین

به "موج سواری در حادثه سیل به نفع هیچ جناحی نیست ، مردم همه دستگاه ها را نقد می نمایند نه فقط دولت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موج سواری در حادثه سیل به نفع هیچ جناحی نیست ، مردم همه دستگاه ها را نقد می نمایند نه فقط دولت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید