مکرون: احساسات مسلمانان در قبال انتشار کاریکاتورها را درک می کنم!

به گزارش وبلاگ طفره، رئیس جمهور فرانسه در توجیه اقدام موهن نشریه شارلی ابدو به ساحت مقدس رسول گرامی (ص) و در سخنانی مزورانه گفت که احساسات مسلمانان در قبال کاریکاتورهای منتشر شده در نشریه های فرانسوی را درک می کند، اما این انتشار در نشریه ها و روزنامه های آزاد اجرا شده است نه وابسته به دولت.

مکرون: احساسات مسلمانان در قبال انتشار کاریکاتورها را درک می کنم!

امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه که اخیرا از اقدام موهن نشریه های فرانسوی در اهانت به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) حمایت کرده است، به دنبال اعتراضات گسترده مسلمانان جهان به سیاست های ضداسلامی فرانسه گفت که این کاریکاتورها نه در نشریه های وابسته به دولت فرانسه، بلکه در نشریه ها و روزنامه های آزاد اجرا شده است.

رئیس جمهور فرانسه که با شبکه خبری الجزیره گفت وگو می کرد، افزود: احساسات مسلمانان در قبال انتشار کاریکاتورها را درک می کنم.

وی در توجیه اقدام موهن نشریه شارلی ابدو به ساحت مقدس رسول گرامی (ص) گفت که کاریکاتورها پروژ دولتی نیست، بلکه برخاسته از روزنامه های آزاد و مستقل است که وابسته به دولت فرانسه نیستند.

مکرون افزود: افرادی هستند که دست به تحریف و انحراف دین اسلام می زنند و به نام این دین ادعای دفاع از آن را دارند.

رئیس جمهور فرانسه اخیراً با اتخاذ مواضع اسلام ستیزانه بر حمایت خود از نشریه هایی را که کاریکاتورهای موهن علیه مقدسات اسلامی و پیامبر گرامی اسلام(ص) منتشر کرده اند، گفت که مانع این کار آنها نخواهد شد.

این اظهارات مکرون با اعتراضات گسترده مسلمانان جهان روبه رو شده و بسیاری از کشورهای اسلامی خواستار تحریم کالاهای فرانسوی شده اند. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "مکرون: احساسات مسلمانان در قبال انتشار کاریکاتورها را درک می کنم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مکرون: احساسات مسلمانان در قبال انتشار کاریکاتورها را درک می کنم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید