نیویورک تایمز: آمریکا به بخشی از هیأت ایرانی ویزا نداد

به گزارش وبلاگ طفره، روزنامه نیویورک تایمز گزارش داده است که وزارت خارجه آمریکا از صدور ویزا برای یک سوم اعضای هیأت ایرانی برای شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل خودداری نموده است.

نیویورک تایمز: آمریکا به بخشی از هیأت ایرانی ویزا نداد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ طفره، روزنامه نیویورک تایمز نوشته است که وزارت خارجه آمریکا به یک سوم اعضای تیم ایرانی که قصد شرکت در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد را داشته اند، ویزا نداده است.

بر اساس این گزارش، هیأت ایرانی شرکت کننده در مجمع و تیم همراه جمعا 124 نفر بوده اند، اما آمریکا از صدور ویزا برای حدود 40 نفر از این افراد خودداری نموده است. این اقدام به بهانه ارتباط ادعایی این افراد با نیروهای مسلح ایران اجرا شده است.

یک مقام آمریکایی به این روزنامه گفته است که هرچند برای محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران ویزا صادر شده، اما تردد وی نیز به منطقه نزدیک به مقر سازمان ملل محدود خواهد بود.

هفته پیش منابعی در ایران اعلام کردند که آمریکا در صدور ویزا برای حسن روحانی رئیس جمهور ایران و ظریف کارشکنی نموده است و در صورت ادامه این روند، تیم ایرانی از سفر به آمریکا خودداری کرد. نهایتا پنج شنبه شب اعلام شد که واشنگتن با صدور ویزا موافقت نموده است.

کارشکنی های آمریکا در حالی صورت می گیرد که واشنگتن در معاهده میزبانی از مقر سازمان ملل، پذیرفته است که سفر مدعوین به این نهاد را تسهیل نموده و برای آن ها ویزا صادر کند.

ق

منبع: خبرگزاری فارس

به "نیویورک تایمز: آمریکا به بخشی از هیأت ایرانی ویزا نداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیویورک تایمز: آمریکا به بخشی از هیأت ایرانی ویزا نداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید