واژگونی اتوبوس خبرنگاران در آذربایجان غربی؛ مهشاد کریمی و ریحانه یاسینی فوت شدند

به گزارش وبلاگ طفره، مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: اتوبوس حامل خبرنگاران رسانه های کشور که امروز دوم تیرماه برای تهیه گزارش احیای دریاچه ارومیه به منطقه سفر کرده بودند، در نزدیکی نقده واژگون شد.

واژگونی اتوبوس خبرنگاران در آذربایجان غربی؛ مهشاد کریمی و ریحانه یاسینی فوت شدند

مهران نظری در مصاحبه با ایسنا در خصوص حادثه واژگونی اتوبوس وبلاگ طفره افزود: در این حادثه تعدادی از وبلاگ طفره مجروح شدند در حال اعزام به محل هستیم تا شرایط بیماران بررسی شود که اطلاعات تکمیلی اعلام می شود.

باقر بهرامی رییس مرکز فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی در مصاحبه با ایسنا در خصوص این حادثه گفت: در این حادثه 21 نفر مصدوم شد و 2 نفر جان خود را از دست دادند در حال اعزام به محل حادثه هستیم تا شرایط بیماران به طور کامل بررسی شود.

وی ادامه داد: مصدوم به مراکز درمانی ارجاع داده شدند.

اورژانس، اسامی مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس حامل وبلاگ طفره حوزه محیط زیست را که برای تهیه گزارش از دریاچه ارومیه عزیمت کرده بودند، گفت.

بر اساس اعلام اورژانس اسامی مصدومان به شرح زیر است:

محمدمهدی گوهری

محمد رحیم مقدس

حسن ظهوری

مرتضی محمد صادق

ابراهیم نژادرفیعی

مرتضی محمدزاده

زهرا رفیعی

سهیل فرجی

نیما عبدالله پور

آیسان زرفام

فروغ فکری

رباب باباخان

زهرا کشوری

نگار اکبری

زینب رحیمی

کمال عثمانپور

علی حاجی مرادی

علی شریف زاده

صدرا محقق

آسیه اسحاق

سعید بیداد

مهشاد کریمی و ریحانه یاسینی وبلاگ طفره ایسنا و ایرنا که در حادثه واژگونی اتوبوس جان خود را از دست دادند.

توییت تسلیت ظریف در پی درگذشت ریحانه یاسینی خبرنگار ایرنا

حال 4 تا 6 نفر از مصدومان وخیم است

رئیس سازمان امدادونجات گفت: براساس اعلام اورژانس حال 4 تا 6 نفر از مصدومان وخیم گزارش شده و در حال حاضر بالگرد در حال آماده سازی و تحویل بیماران برای انتقال به بیمارستان ارومیه است. گفتنی ست استاندار، مدیرعامل هلال احمر و مدیریت بحران استانداری در محل حادثه حضور دارند.

علت واژگونی اتوبوس وبلاگ طفره در آذربایجان غربی نقص فنی اعلام شد

فرمانده انتظامی نقده گفت: نقص فنی در ترمز اتوبوس علت حادثه واژگونی اتوبوس وبلاگ طفره در نقده بود.

سرهنگ پاکدل در خصوص واژگونی اتوبوس حامل وبلاگ طفره در آذربایجان غربی گفت: در پی کسب خبری مبنی بر واژگونی اتوبوس حامل وبلاگ طفره در جهت تونل کانی سیب در شهرستان نقده بلافاصله ماموران پلیس راه و انتظامی شهرستان به محل اعزام شدند.

کد ویدیو

دانلود

فیلم اصلی

تصویری از محل سانحه واژگونی اتوبوس حامل وبلاگ طفره

وی افزود: با حضور سریع ماموران در صحنه تا این لحظه در پی این حادثه ناگوار، 2 نفر از وبلاگ طفره فوت و 22 نفر هم مجروح و از طریق عوامل انتظامی و امدادی سریعا به بیمارستان منتقل شدند.

سرهنگ پاکدل در پایان شرح داد: ماموران علت این حادثه دردناک را نقص فنی در ترمز اتوبوس حامل وبلاگ طفره نام کرده اند.

روایت جواد حیدریان از تصادف اتوبوس وبلاگ طفره در نقده: در اخرین لحظه راننده خواسته کمربندها را ببندند اما دیگر دیر شده بود

جزئیاتی از سفر وبلاگ طفره برای بازدید از پروژه احیای دریاچه ارومیه

سازمان حفاظت محیط زیست در اطلاعیه ای ضمن تسلیت مجدد بابت درگذشت دو تن از وبلاگ طفره ارزشمند محیط زیست کشور، جزئیاتی از سفر وبلاگ طفره برای بازدید از پروژه های احیای دریاچه ارومیه منتشر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، با دعوت ستاد احیای دریاچه ارومیه از صبح امروز تور رسانه ای برای بازدید از پروژه های عمرانی این ستاد آغاز شد.

در این سفر دو روزه 20خبرنگار از رسانه های کشور به همراه 4 نفر از کارکنان روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست و 2نفر از کارکنان ستاد احیای دریاچه ارومیه برای بازدید از پروژه های احیا دریاچه ارومیه ساعت 6:30 صبح از فرودگاه مهرآباد تهران به ارومیه سفر کردند.

گروه اعزامی از تهران پس از رسیدن به ارومیه با اتوبوس تهیه شده از طریق اداره کل محیط زیست استان آذربایجان غربی برای بازدید از تونل زاب در شهرستان پیرانشهر اعزام شدند.

ظهر امروز وبلاگ طفره از طریق لوکوموتیو وارد تونل شدند و پس از بازدید از تونل زاب حوالی ساعت 6 بعدازظهر برای استراحت و صرف ناهار به محل سد کانی سیب مراجعت می کنند که متاسفانه اتوبوس حامل وبلاگ طفره و تیم اعزامی بر اثر نقص فنی واژگون می شود.

بعد از این حادثه تلخ بلافاصله نیرو های امدادی هلال احمر و اورژانس به محل حادثه اعزام می شوند و مصدومان را به بیمارستان امام خمینی شهرستان نقده اعزام می کنند.

بر اثر این حادثه متاسفانه دو خبرنگار برجسته حوزه محیط زیست خانم ها ریحانه یاسینی از خبرگزاری ایرنا و مهشاد کریمی از خبرگزاری ایسنا بر اثر جراحات وارده فوت می کنند.

در این حادثه 17 نفر دیگر دچار مصدومیت شدند که 4 نفر از این مصدومان جهت ادامه مداوا به ارومیه اعزام شدند و 13 نفر دیگر به صورت سرپایی در حال مداوا هستند.

منبع: فرارو

به "واژگونی اتوبوس خبرنگاران در آذربایجان غربی؛ مهشاد کریمی و ریحانه یاسینی فوت شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واژگونی اتوبوس خبرنگاران در آذربایجان غربی؛ مهشاد کریمی و ریحانه یاسینی فوت شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید