پلی استیشن در دسامبر 2023 به رکورد 123 میلیون کاربر فعال ماهانه دست یافته است

به گزارش وبلاگ طفره، طبق جدیدترین آمار منتشر شده، پلی استیشن در ماه دسامبر سال 2023 میلادی به رکورد 123 میلیون کاربر فعال ماهانه دست یافته است

پلی استیشن در دسامبر 2023 به رکورد 123 میلیون کاربر فعال ماهانه دست یافته است

این نقطه عطف در کنفرانس مطبوعاتی سونی در رویداد CES 2024 اعلام شد. این رقمی است که حاکی از افزایش مشارکت بازیکنان در سه ماهه سوم سال مالی جاری است. گزارش مالی سونی برای سه ماهه دوم، 107 میلیون کاربر فعال را در سپتامبر 2023 نشان می دهد، بنابراین به نظر می رسد که از آن زمان افزایش قابل توجهی داشته است. در آن گزارش، سونی گفت که کاربران پلی استیشن 5 به طور خاص فعالیت بالایی داشته اند و کمی بیش از 40 درصد از آمار ذکر شده برای سپتامبر 2023 را تشکیل می دادند.

این شرکت همچنین گفت که فروش پلی استیشن 5 نیز به تازگی از 50 میلیون واحد گذشته است. سونی ادعا می کند که پلی استیشن 5 در مسیر فروش 25 میلیون دستگاه در سال مالی جاری قرار گرفته است که به این کنسول اجازه می دهد تا فروش کلی 60 میلیون دستگاه را پشت سر بگذارد. این شرکت ژاپنی معتقد است که عرضه پلی استیشن 5 اسلیم و پلی استیشن پورتال باعث فروش سخت افزار خواهد شد. در هر صورت زمانی که سونی گزارش سه ماهه سوم خود را در آینده نزدیک منتشر کند، متوجه خواهیم شد که آیا این پیش بینی محقق شد یا خیر.

گفتنی است که در رویداد CES 2024، رنگ های جدیدی برای مدل اسلیم پلی استیشن 5 نیز معرفی شد. صفحات رویی که در تصویر بالا نشان داده شده است، از مجموعه Deep Earth هستند و از قرمز آتشفشانی، آبی کبالت و نقره ای استرلینگ تشکیل شده اند. این مجموعه در سپتامبر سال گذشته برای مدل اصلی پلی استیشن 5 نیز معرفی شد. سونی همچنین اعلام کرده که رنگ های اضافی نیز در ادامه در دسترس قرار خواهند گرفت، اما به جزئیات آن ها اشاره نکرد. قیمت کاورهای ذکر شده از 44.99 پوند / 54.99 دلار شروع می شوند و از اوایل 2024 برای خرید در اختیار طرفداران قرار خواهد گرفت.

در این میان، سونی و هوندا از این فرصت استفاده کردند تا با راندن یک ماشین روی صحنه با کنترلر دوال سنس، امکانات فناوری های آینده را به نمایش بگذارند و نگاهی به بخش های کوتاهی از فیلم Gravity Rush نیز داشتیم.

منبع: Game Developer

منبع: دیجیکالا مگ

به "پلی استیشن در دسامبر 2023 به رکورد 123 میلیون کاربر فعال ماهانه دست یافته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلی استیشن در دسامبر 2023 به رکورد 123 میلیون کاربر فعال ماهانه دست یافته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید