چین: سرویس های جاسوسی آمریکا به دروغگویی مشهورند

به گزارش وبلاگ طفره، سخنگوی وزارت خارجه چین به گزارش نهادهای اطلاعاتی آمریکا درباره منشا ویروس کرونا واکنش قاطعانه ای نشان داد.

چین: سرویس های جاسوسی آمریکا به دروغگویی مشهورند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ طفره به نقل از وانگ ونبین، سخنگوی وزارت خارجه چین روز یکشنبه در بیانیه ای خاطرنشان کرد که گزارش اطلاعاتی از طبقه بندی خارج شده اخیر آمریکا مبنی بر قابل باور بودن این مسئله که منشا پاندمی کرونا از یک آزمایشگاه است، نامعتبر و غیرعلمی است.

در یک گزارش اطلاعاتی آمریکا که روز شنبه منتشر شد احتمال طبیعی بودن منشا کرونا و بعلاوه نشت ویروس از آزمایشگاه هر دو فرضیه ای محتمل برای نحوه آلوده شدن اولین انسان تلقی شده اما درعین حال اعلام شده که شاید واقعیت هرگز معین نگردد.

وانگ ونبین، سخنگوی وزارت خارجه چین در واکنش به این گزارش گفت: دروغی که هزاران بار تکرار گردد باز هم دروغ است. وی در ادامه گفت که سرویس های اطلاعاتی آمریکا معروفیت خاصی در دروغگویی و فریب دارند.

سخنگوی وزارت خارجه چین گفت: ردیابی منشا سویه های ویروس کرونا موضوعی سخت و پیچیده است و صرفا باید به وسیله همکاری دانشمندان جهانی انجام گردد.

وانگ در عین حال بار دیگر درخواست تکراری چین از آمریکا مبنی بر اجازه دسترسی به آزمایشگاه فورت دتریک برای متخصصان بین المللی را بیان کرد.

تحقیقات مشترک میان چین و سازمان بهداشت جهانی که در امسال میلادی منتشر شد فرضیه معرفی آزمایشگاه به عنوان منشا کرونا را رد کرد و در نتیجه این تحقیق اعلام شد که این ویروس به صورت طبیعی باعث آلودگی انسان شده است که یک احتمال از راه تجارت حیوانات وحشی بوده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "چین: سرویس های جاسوسی آمریکا به دروغگویی مشهورند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: سرویس های جاسوسی آمریکا به دروغگویی مشهورند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید