گفت وگوی تلفنی چاووش اوغلو و پمپئو درباره سفر اردوغان به آمریکا

به گزارش وبلاگ طفره، مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در تماسی تلفنی درباره سفر احتمالی اردوغان به آمریکا با مایک پمپئو، وزیر امور خارجه این کشور گفت وگو کرد.

گفت وگوی تلفنی چاووش اوغلو و پمپئو درباره سفر اردوغان به آمریکا

به گزارش ، به نقل از آناتولی، مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در تماسی تلفنی درباره سفر احتمالی رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه به آمریکا با مایک پمپئو، وزیر امور خارجه این کشور گفت وگو کرد.

چاووش اوغلو در این تماس تلفنی همچنین درباره احتمال سفر مظلوم کوبانی، فرمانده ارشد شبه نظامیان موسوم به نیرو های دموکراتیک سوریه به آمریکا که تحت پیگرد ترکیه قرار گرفته است نیز با همتای آمریکایی خود گفت وگو کرد.

این در حالی است که پیش از این چاووش اوغلو طی سخنانی در باکو از کوشش سناتورهای آمریکایی برای دیدار با مظلوم کوبانی، فرمانده نیروهای دموکراتیک موسوم به قسد که ترکیه آن ها را تروریست می داند، به شدت انتقاد کرد.

چاووش اوغلو گفت: دیدار مسئولان کشور های متحد ترکیه با فرهاد عبدی شاهین (با نام مستعار مظلوم کوبانی) سرنموده گروه تروریستی ی پ گ که در فهرست قرمز افراد تحت تعقیب قرار گرفته است غیرقابل قبول است.

وزیر امور خارجه ترکیه اضافه نمود: تروریست ها این دیدار را نشانه مشروعیت خود می دانند. محتمل است در آینده نیز بعضی دیدار با سرکردگان تروریست های داعشی مانند ابوبکر بغدادی را مشروع بدانند.

چاووش اوغلو افزود: از دیدگاه ما همه آنان؛ شامل داعش، پ ک ک/ی پ گ، بوکوحرام و فتو تروریست هستند. چنین دیداری این نشانه ضعف در مبارزه با تروریسم است. این اعتراض را به مقامات آمریکا اعلام نموده و گفتیم این تروریست هایی که با آن ها دیدار می کنید در لیست تحت تعقیب اینترپل هستند.

این اظهارات در پی آن مطرح می گردد که سناتور های آمریکایی روز چهارشنبه از وزارت امور خارجه آمریکا خواستند که به سرعت برای فرمانده ارشد قسد، ویزا صادر کند تا او بتواند برای گفت وگو درباره سوریه به آمریکا سفر کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "گفت وگوی تلفنی چاووش اوغلو و پمپئو درباره سفر اردوغان به آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفت وگوی تلفنی چاووش اوغلو و پمپئو درباره سفر اردوغان به آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید