25 درصد متقاضیان، تسهیلات رونق فراوری گرفتند

به گزارش وبلاگ طفره، بر اساس جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) در هشت ماهه سال جاری 25 درصد متقاضیان تسهیلات رونق فراوری و 44.6 درصد متقاضیان تسهیلات برنامه فراوری و اشتغال دریافت کردند.

25 درصد متقاضیان، تسهیلات رونق فراوری گرفتند

به گزارش وبلاگ طفره، بر اساس این آمار در هشت ماهه سال جاری بیش از 11 هزار میلیارد تومان در قالب 3039 فقره تسهیلات برای تامین اقتصادی بنگاه های فراوریی کوچک، میانه و طرح های نیمه تمام با پیشرفت بالای 60 درصد، در راستای اقتصاد مقاومتی و بیش از 2015 میلیارد تومان تسهیلات برنامه فراوری و اشتغال (تبصره 18) در قالب 228 فقره به استان های مختلف پرداخت شده است.

در این مدت 12 هزار و 124 مورد ثبت نام برای استفاده از تسهیلات رونق فراوری اجرا شده که 6399 مورد برای دریافت بیش از 36 هزار میلیارد تومان تسهیلات به بانک ها معرفی شدند و در نهایت 3039 فقره تسهیلات به ارزش بیش از 11 هزار میلیارد تومان پرداخت شده است. یعنی حدود 25 درصد از کل ثبت نام نمایندگان در هشت ماهه سال جاری پیروز به دریافت این تسهیلات شدند.

بعلاوه در هشت ماهه سال جاری 511 مورد ثبت نام برای استفاده از تسهیلات برنامه فراوری و اشتغال اجرا شده که 27 مورد برای دریافت تسهیلات 394 میلیارد تومانی به بانک معرفی شده اند. در نهایت 228 مورد پرداخت تسهیلات به ارزش 2015 میلیارد تومان اجرا شده است. یعنی حدود 44.6 درصد از کل ثبت نام نمایندگان پیروز به دریافت این تسهیلات شدند.

لازم به یادآوری است که تسهیلات تبصره 18 قانون بودجه با بهره 14 درصد پرداخت می گردد که متقاضیان می توانند با ثبت نام در سامانه بهین یاب از این ظرفیت در راستای تامین سرمایه در گردش، نوسازی و بازسازی و یا تکمیل واحدهای فراوریی بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی استفاده نمایند.

استان های کم برخوردار، دریافت نماینده کمترین تسهیلات رونق فراوری

در این میان بر اساس جزئیات آمار هفت ماهه، البرز بیشترین تسهیلات رونق فراوری و اصفهان بیشترین تسهیلات برنامه فراوری و اشتغال (تبصره 18) را دریافت نموده اند، اما خراسان شاقتصادی و سیستان و بلوچستان در حوزه تسهیلات رونق فراوری و در زمینه تسهیلات فراوری و اشتغال، منطقه ها آزاد هیچ تسهیلاتی دریافت ننموده ند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "25 درصد متقاضیان، تسهیلات رونق فراوری گرفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "25 درصد متقاضیان، تسهیلات رونق فراوری گرفتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید