افشای طرح آمریکا برای ضربه زدن به ثبات و امنیت عراق؛ کوچاندن بیش از هزار تروریست از سوریه

به گزارش وبلاگ طفره، یک عضو کمیسیون امنیت و دفاع مجلس عراق از اقدام آمریکا در وارد کردن بیش از هزار تروریست از خاک سوریه به عراق پرده برداشت.

افشای طرح آمریکا برای ضربه زدن به ثبات و امنیت عراق؛ کوچاندن بیش از هزار تروریست از سوریه

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ طفره، کریم علیوی روز یکشنبه در مصاحبه با پایگاه خبری المعلومه فاش کرد آمریکا در حال حاضر بر طرحها و برنامه های فراوانی برای برهم زدن معادلات و ناآرام کردن اوضاع داخلی عراق به وسیله پناه بردن به برگ برنده گروه تروریستی داعش با هدف ضربه زدن به ثبات شهرها به ویژه در غرب کشور تکیه می نماید.

علیوی ادامه داد آمریکا در وارد کردن بیش از هزار تروریست از سوریه به عراق به وسیله شکافهایی که در مرزها ایجاد شده به وسیله پوشش هوایی سهیم بوده است و اطلاعات نشان می دهد که بیشتر تروریست ها طی ماههای اخیر به همراه خانواده وارد می شوند تا هویت آنها شناخته نشود.

عضو کمیسیون امنیت و دفاع مجلس عراق توضیح داد آمریکا برنامه و پروژه ای را برای نجات داعش در سوریه با انتقال سرکردگان و اعضای آن به عمق مرزهای مشترک با عراق به پیش می برد و این مسئله فوق العاده خطرناکی است که مستلزم تحقیق فوری از سوی دولت عراق است.

از سوی دیگر محمد کریم از نمایندگان ائتلاف الفتح درمجلس عراق از نقشه شوم آمریکا برای ایجاد ناآرامی و فتنه طایفه ای در عراق با هدف دور کردن حشد شعبی از مناطق دشت نینوا و مناطق غربی کشور اطلاع داد، مناطقی که حشد شعبی به طور گسترده در حال پاکسازی آن از لوث بقایای گروه تروریستی داعش است.

کریم در مصاحبه با پایگاه خبری المعلومه گفت آمریکا در حال حاضر با همکاری بعضی طرفهای سیاسی وابسته به اقلیت برای ایجاد گروههای جدیدی بر اساس طایفه ای و قومی با هدف دور کردن مناطق دشت نینوا و مناطق غربی فعالیت می نماید.

وی فاش کرد هدف آمریکا از دور کردن حشد شعبی از این مناطق، ازسرگیری فعالیت باندهای تروریستی داعش برای تحقق ادامه حضور نظامیان آمریکایی است.

نماینده مجلس عراق اضافه نمود باقی حشد شعبی در مناطق غربی و همجوار اقلیم کردستان، طرحهای آمریکا را شکست داد و معادله گسترش فعالیت داعش را تغییر داد که آمریکا از آن به عنوان بهانه ای برای باقی ماندن خود در عراق سوء استفاده می نماید.

این نماینده مجلس عراق نقشه آمریکا را فرقه گرایی و تجزیه عراق به چند اقلیم بر اساس طایفه ای و نژادی دانست.

احمد الکنانی دیگر نماینده ائتلاف الفتح ، تحرکات سیاسی برای خارج کردن حشد شعبی از مناطق غربی و مناطق همجوار اقلیم کردستان را به خطر انداختن امنیت عراق دانست و تاکید نمود ائتلاف الفتح با قدرت در برابر این تحرکات در داخل مجلس مقابله خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "افشای طرح آمریکا برای ضربه زدن به ثبات و امنیت عراق؛ کوچاندن بیش از هزار تروریست از سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشای طرح آمریکا برای ضربه زدن به ثبات و امنیت عراق؛ کوچاندن بیش از هزار تروریست از سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید