بایدن: زدن ماسک بیانیه سیاسی نیست

به گزارش وبلاگ طفره، جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا، در اولین سخنرانی عمومی خود بعد از نطق پیروزی گفت از امروز کار ما شروع شده تا بتوانیم همه گیری ویروس کرونا را پشت سر بگذاریم.

بایدن: زدن ماسک بیانیه سیاسی نیست

به گزارش بی بی سی، بایدن گفت آمریکا به دلیل همه گیری این ویروس در معرض تهدید است و به مردم آمریکا توصیه کرد که ماسک بزنند و آن را به عنوان بیانیه ای سیاسی نبینند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا تمایل چندانی به استفاده از ماسک نشان نمی دهد و این مسئله به نقطه اختلافی میان هواداران او و کسانی که معتقد به استفاده از ماسک هستند، تبدیل شده است.

او با استقبال از اعلام پیشرفت در ساخت واکسن ویروس کرونا و موفقیت آمیز بودن آزمایش آن گفت برای شکست دادن ویروس هنوز کارهای زیادی پیش رو داریم.

بایدن گفت از الان تا زمانی که واکسن در اختیار عموم قرار بگیرد باید برنامه هایی برای مقابله با آن داشته باشیم.

ساعاتی پیش شرکت داروسازی فایزر بیان نمود که واکسن کرونای این شرکت در بیش از نود درصد موارد از انتقال ویروس کرونا پیشگیری کرده است. جو بایدن و دونالد ترامپ هر دو از این پیشرفت در ساخت واکسن استقبال کردند.

او در سخنان خود معرفی اعضای ستاد انتقالی مبارزه با کرونا را یکی از اقدام های خود در آغاز کار خواند.

جو بایدن، در نخستین اقدام اجرایی بعد از اعلام پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا افرادی را به عنوان اعضای ستاد انتقالی مقابله با ویروس کرونا معرفی کرد.

بایدن همواره گفته بود که مقابله با شیوع کووید-19 در راس برنامه های او در صورت پیروزی در انتخابات خواهد بود.

او بار دیگر تکرار کرد که برای مقابله با شیوع ویروس به دنبال شیوه های علمی خواهد بود.

بایدن بعد از معرفی ستاد خود هم گفته بود که این کمیته صدای دانشمندان و کارشناسان بهداشت عمومی را تقویت خواهد کرد.

گفته های دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بارها در تناقض با نظر دانشمندان و متخصصان از جمله آنتونی فاوچی یکی از اعضای اصلی ستاد مقابله با کرونا در کاخ سفید بوده است.

مشاوران ستاد انتقالی

رئیس جمهور منتخب آمریکا سه نفر را به عنوان روسای ستاد مقابله با کرونا و ده نفر دیگر را به عنوان اعضای این گروه ویژه معرفی کرده است.

یکی از اعضای هیئت رئیسه ویوک مورتی است که در زمان باراک اوباما، رئیس جمهور پیشین به عنوان جراح کل یا سخنگوی ارشد بهداشت عمومی آمریکا منصوب شد اما در سال 2017 بعد از رئیس جمهور شدن دونالد ترامپ از کارش برکنار شد.

یکی دیگر از اعضا ریک برایت است که می گوید هشدارهایش زودهنگامش درباره همه گیری کرونا از سوی کابینه آقای ترامپ نادیده گرفته شد و بعد هم از کار برکنار شد.

بایدن در وظیفه این ستاد را مهار ویروس، کمک به خانواده های شاغل درگیر، توجه به نابرابری های نژادی و تلاش برای بازگشایی مدارس و کسب و کارها بیان نمود.

او همچنین گفت که این کمیته صدای دانشمندان و کارشناسان بهداشت عمومی را تقویت خواهد کرد.

گفته های دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بارها در تناقض با نظر دانشمندان و متخصصان از جمله آنتونی فاوچی یکی از اعضای اصلی ستاد مقابله با کرونا در کاخ سفید بوده است.

منبع: فرارو

به "بایدن: زدن ماسک بیانیه سیاسی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن: زدن ماسک بیانیه سیاسی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید