فیلم، پناهجوی عراقی که پس از 40 سال از آمریکا دیپورت شد، درگذشت

به گزارش وبلاگ طفره، یک تبعه عراقی که از شش ماهگی در آمریکا بزرگ شده و حتی زبان عربی هم نمی دانست، بعد از دو هفته از اخراج شدن توسط دولت ترامپ و بازگشت به عراق، به دلیل ناتوانی در یافتن دارو و محل زندگی، جان باخت.

فیلم، پناهجوی عراقی که پس از 40 سال از آمریکا دیپورت شد، درگذشت

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ طفره، سیاست های ضد مهاجرتی و نژادپرستانه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در حالی به دریافت قربانی ادامه می دهد که در روزهای اخیر یک مرد 41 ساله بعد از اینکه به جرم عراقی بودن به کشورش بازگردانده شد، جان خود را از دست داد.

اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا خبر داد جیمی آل داوود که از کودکی به آمریکا آورده شده و در آنجا بزرگ شده بود، توسط ماموران اداره اجرائیات گمرک و مهاجرت آمریکا (موسوم به آیس) در جریان عملیات های گسترده برای دستگیری مهاجران غیرقانونی، بازداشت و در اواخر ماه ژوئن به عراق بازگردانده شده بود.

به نوشته وبگاه نشریه پالتیکو، ادوارد بایوکا وکیل امور مهاجرتی در آمریکا که خود را نزدیک به خانواده آل داوود در صفحه فیسبوک خود نوشت که مرگ او به دلیل ناتوانی در تامین داروی انسولین جهت کنترل بیماری دیابت رخ داده است.

بایوکا در این باره توضیح می دهد با اینکه آل داوود اصالتا عراقی بود اما در اردوگاه های پناهجویان در یونان متولد شده و زمانی که شش ماه داشت توسط والدینش به ایالات متحده مهاجرت کرده و در آنجا رشد یافته بود. او هرگز در عراق زندگی نکرده و کلمه ای هم با زبان عربی آشنایی نداشت.

جیمی آل داوود در فیلمی که از صحبت هایش در عراق منتشر شده، می گوید: آنها (ماموران آمریکایی) به من گفتند یا با ما همکاری می کنی و به عراق می روی یا زندانی ات می کنیم... من زبان اینجا را نمی فهمم، در خیابان مرا کتک زدند... در خیابان ها می خوابم.

اندی لِوین عضو مجلس کنندگان آمریکا از ایالت میشیگان با صدور بیانیه ای ضمن مقصر دانستن دولت آمریکا در مرگ این تبعه عراقی گفت: جیمی آل داوود هرگز نباید به عراق بازگردانده می شد. من و همکاران جمهوری خواهم بارها از قوه مجریه خواستیم که اخراج چنین افراد آسیب پذیری را متوقف کنند. اکنون یکی جان خود را از دست داد.

ماموران آیس از روز دوم تیر (بیست وسوم ژوئن) به دستور دولت ترامپ عملیات گسترده ای را در 10 شهر بزرگ آمریکا از جمله شیکاگو، نیویورک، لس آنجلس و سان فرانسیسکو برای بازداشت بیش از دو هزار مهاجر ثبت نشده - که از نظر ترامپ غیرقانونی هستند - آغاز کردند. (جزئیات بیشتر)

ترامپ از زمان مبارزات انتخاباتی خود در سال 2016 و همچنین بعد از به دست دریافت زمام اختیارات در کاخ سفید، مقابله با مهاجران غیرقانونی را در اولویت دستورکار دولت خود قرار داده و تا کنون اقدامات متعددی مانند دیوارکشی و اعزام نیروی نظامی به مرز مکزیک انجام داده است.

با این وجود شمار افرادی که توسط آژانس اجرائیات مهاجرت و امور گمرکی در دوره ریاست جمهوری ترامپ از آمریکا اخراج شده اند، بسیار کمتر از تعدادی است که در دوره باراک اوباما رئیس جمهور پیشین این کشور اخراج شدند. در سال مالی گذشته در آمریکا این آژانس 250 هزار مهاجر فاقد مدارک کافی را از این کشور اخراج کرد. درحالی که این تعداد در سال 2012، 410 هزار نفر بود.

ق

منبع: خبرگزاری فارس

به "فیلم، پناهجوی عراقی که پس از 40 سال از آمریکا دیپورت شد، درگذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلم، پناهجوی عراقی که پس از 40 سال از آمریکا دیپورت شد، درگذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید