برنامه وزارت صنعت برای ایجاد ثبات قیمت در 7 کالای اساسی

به گزارش وبلاگ طفره، وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به رسد مستمر 100 قلم کالای اساسی و ضروری گفت: قیمت 7 قلم کالای اساسی متلاطم است بنابراین اقدمات لازم برای ایجاد ثبات در قیمت آن ها در دستور کار واقع شده است.

برنامه وزارت صنعت برای ایجاد ثبات قیمت در 7 کالای اساسی

به گزارش گروه مالی وبلاگ طفره به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه تنظیم بازار کشور گفت: رصد مستمر قیمت 100 قلم کالای اساسی و ضروری در سطح کشور نشان از کاهش قیمت 93 قلم کالا داشته و البته به طور حتم علت تلاطم قیمت 7 قلم کالای دیگر را نیز آنالیز و اقدامات مقتضی برای ایجاد ثبات در قیمت آن ها در دستور کار قرار گرفته است.

رحمانی اضافه کرد: پیش بینی ما و آمار ها موید این نکته است که روند آرام بازار و ثبات موجود در ماه های آینده نیز تداوم خواهد داشت.

وی بیان داشت: خوشبختانه روند فراوری نیز در کشور روبه رشد است و در ماه های پیش روی، کاهش قیمت ها بر روند زندگی مصرف کننده نیز براساس شاخص CPI تاثیرگذار خواهد بود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه در مصوبات ستاد تنظیم بازار باید مصرف کننده و فراوری کننده را با هم دید، تاکید نمود: برای تامین حقوق این دو بخش، باید تصمیمات به گونه ای اتخاذ گردد که هیچ کدام در این میان آسیب نبینند.

رحمانی گفت: سال جاری سیاست وزارتخانه بر این مبناست که صادرات انواع اقلام کالایی بر اساس رعایت ضوابط تامین اولیه احتیاج کشور و در صورت مازاد فراوری با اعمال مقررات تعرفه ای متناسب که البته مستلزم پایه کارشناسی است، اقدام گردد.

وی با اشاره به اجرای طرح نظارت در ایام منتهی به اربعین امام حسین (ع) و همچنین برنامه های توسعه ای صادرات کالا به کشور عراق گفت: باید جهت های کامیون ها از جهت های زوار جدا گردد و از حالا برای سال آینده برنامه ریزی لازم را داشته باشیم تا مسائل به حداقل ممکن برسد.

رحمانی با اشاره به دغدغه مورد طرح باغداران سیب در سفر به استان آذربایجان شرقی، گفت: برای جلوگیری از ضرر و زیان کشاورزان و باغداران ضرورت دارد جهاد کشاورزی و سازمان های صمت استان ها در مورد این محصول نظارت بیشتری داشته باشند تا این بخش از فراوری کشورمان نیز سرپا باشد و اشتغال افراد به خطر نیفتد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "برنامه وزارت صنعت برای ایجاد ثبات قیمت در 7 کالای اساسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه وزارت صنعت برای ایجاد ثبات قیمت در 7 کالای اساسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید