حقایق شگفت انگیزی درباره خانه 123 میلیون دلاری بیل گیتس

به گزارش وبلاگ طفره، خانه بیل گیتس که با الهام گرفتن از عمارت خیالی شخصیت اصلی فیلم همشهری کین، زانادو 2 (Xanadu 2.0) نامیده می شود، با 6132 مترمربع وسعت و انبوهی از جلوه های فناوری مدرن، عمارتی خیال انگیز و بسیار بزرگ است که آشنایی با ویژگی های غیرقابل باور و عجیب آن خالی از لطف نیست. چشمگیرترین ویژگی های عمارت بیل گیتس به شرح زیر هستند:

حقایق شگفت انگیزی درباره خانه 123 میلیون دلاری بیل گیتس

قیمت فعلی این عمارت 123 میلیون دلار است

به گزارش اداره عمومی ارزیابی شهرستان کینگ، در سال جاری میلادی ارزش ملک بیل گیتس در شهر مدینا 123/54 میلیون دلار برآورد شده است. بیل گیتس در سال 1988 این ملک را به قیمت 2 میلیون دلار خریداری کرد ولی در حال حاضر سالانه حدود 1 میلیون دلار برای آن مالیات می دهد.

در ساخت عمارت از 1180 مترمکعب الوار استفاده شده است

عمارت بیل گیتس از طریق 300 کارگر ساختمانی ساخته شد که 100 نفر از آن ها تکنیسین برق بودند. چوب استفاده شده در عمارت، صنوبر داگلاس 500 ساله است.

نور و دمای عمارت به کمک حسگرهای الکترونیکی پیشرفته، مطابق میل میهمان ها تنظیم می شوند

میهمان های بیل گیتس در بدو ورود یک پین مخصوص برقراری ارتباط با حسگرهای نصب شده در سرتاسر عمارت دریافت می کنند که با ثبت حرارت و شدت نور موردنظر خود در آن، با جابه جا شدن در عمارت شرایط محل حضور آن ها براساس تنظیمات پین تغییر می کند. همین طور به کمک اسپیکرهای تعبیه شده در پشت دیوارها، هنگام رفتن از اتاقی به اتاق دیگر موسیقی موردعلاقه میهمان به نوعی او را تعقیب می کند.

عمارت بیل گیتس با استفاده از شرایط طبیعی محل، از اتلاف گرما جلوگیری می کند

زانادو 2 یک عمارت زمین پناه است. خانه هایی که با این تکنیک معماری ساخته می شوند با بهره گیری از عوارض زمین و سایر مشخصات طبیعی محل، اتلاف گرما را به حداقل می رسانند.

نقاشی های روی دیوارهای عمارت با لمس یک دکمه تغییر می کنند

دیوارهای عمارت بیل گیتس با صفحه نمایش هایی به ارزش 80 هزار دلار پوشیده شده اند و هر بیننده ای بنا به سلیقه خود می تواند آثار هنری ذخیره شده در یک دستگاه 150 هزار دلاری را برای قرار گرفتن روی این نمایشگرها انتخاب کند.

استخر عمارت به یک سیستم پخش موسیقی زیر آب مجهز است

استخر 18 متری عمارت بیل گیتس در ساختمانی مستقل با زیربنای 362 مترمربع قرار گرفته است. شناگران می توانند از داخل استخر به کمک یک تونل شیشه ای زیرآبی به تراس خارج ساختمان بروند.

عمارت بیل گیتس دارای یک اتاق ترامبولین با ارتفاع 6 متر است

سالن های ورزشی عمارت درمجموع 233 متر وسعت دارند و دارای امکاناتی مثل سونای خشک و بخار و رختکن های زنانه و مردانه مجزا هستند. ابعاد ترامبولین مشخص نیست ولی می توان تمرین و جست وخیز کردن روی آن را جایگزین هیجان انگیز و مفرحی برای سایر امکانات ورزشی عمارت تصور کرد.

عمارت دارای یک سالن پذیرایی وسیع با گنجایش 200 میهمان است

در سالن پذیرایی 214 مترمربعی عمارت، می توان از 150 نفر در میهمانی شام یا 200 نفر در مجالسی که میهمان ها نیازی به نشستن ندارند، پذیرایی کرد. یک شومینه هیزمی از جنس سنگ آهک با عرض 1/8 متر و یک مانیتور 6/7 متری نیز در دو طرف سالن به چشم می خورند.

عمارت بیل گیتس 24 سرویس بهداشتی دارد

با توجه به ظرفیت 200 نفری سالن پذیرایی عمارت، وجود تعداد زیادی سرویس بهداشتی اجتناب ناپذیر است.

این عمارت 6 آشپزخانه دارد

آشپزخانه های عمارت در قسمت های مختلف واقع شده اند تا کارکنان بتوانند در همه جای عمارت به سرعت از میهمان ها پذیرایی کنند.

یکی از کتاب های خطی کتابخانه بزرگ بیل گیتس، 30 میلیون دلار ارزش دارد

کتابخانه 195 مترمربعی عمارت، سقف گنبدی و دو قفسه مخفی کتاب دارد. روی سقف کتابخانه، نقل قولی از کتاب گتسبی بزرگ حک شده است به این مضمون:

او راه درازی برای رسیدن به این چمن آبی (صفتی که گتسبی برای عمارتش به کار می برد-کنایه استادانه نویسنده که به توانایی گتسبی در وارونه جلوه دادن واقعیت و همزمان افسردگی و تنهایی او اشاره دارد) طی کرده بود و بی گمان رؤیاهایش به حدی دست یافتنی به نظر می رسیدند که نرسیدن به آن ها غیرممکن بود.

یکی از باارزش ترین کتاب های این کتابخانه، نسخه خطی لستر با دستخط لئوناردو داوینچی در قرن 16 است که گیتس آن را در سال 1994 به قیمت 30/8 میلیون دلار خریداری کرد.

عمارت بیل گیتس یک سینمای خانگی با ظرفیت 20 نفر دارد

سینمای خانگی بیل گیتس با سبک هنری آرت دکو طراحی شده و دارای جایگاه های دسته دار با روکش مخمل درجه یک، نیمکت های راحت و حتی ماشین پاپ کورن است

خانه ای قدیمی واقع در ملک، دست نخورده و به صورت شناور روی آب جابجا شد

هنگام ساخت عمارت به منظور ایجاد فضای کافی برای زمین تنیس، زمین گلف و اسکله اختصاصی، کارگرها یک کلبه 85 مترمربعی را به کمک شناورهای بزرگ، دست نخورده از محل ساخت و ساز خارج کردند.

میهمانخانه عمارت مانند ساختمان اصلی به آخرین فناوری های روز مجهز است

به نقل از یو اس نیوز، میهمانخانه 177 مترمربعی عمارت، اولین ساختمانی بود که کامل شد و همه فناوری های موردنظر برای ساختمان اصلی، ابتدا به صورت آزمایشی در میهمانخانه که دارای اتاق خواب و سرویس اختصاصی است، به کار گرفته شدند. بیل گیتس کتاب راه پیش رو را در این ساختمان نوشت.

گاراژهای عمارت در مجموع برای نگهداری 23 خودرو فضا دارند

در عمارت بیل گیتس چندین گاراژ در مکان های مختلف به چشم می خورد که جالب ترین آن ها گاراژ زیرزمینی ساخته شده از بتن و فولاد ضد زنگ است و برای پارک 10 خودرو فضای کافی دارد. بعضی از قسمت های بتنی این گاراژ عمدا شکسته شده اند تا به آن ظاهری خشن و متناسب با سبک معماری ساختارشکن بدهند.

درخت موردعلاقه بیل گیتس در این عمارت تحت نظارت 24 ساعته است

یک درخت افرای 40 ساله که در کنار جهت ماشین روی عمارت قرار گرفته است، به شدن مورد توجه بیل گیتس است. این درخت به صورت مداوم تحت نظارت کامپیوتری است و به محض اینکه خاک اطراف آن کمی خشک می شود، سیستم آبکمک اتوماتیک درخت شروع به کار می کند.

در این عمارت یک رودخانه مصنوعی مملو از ماهی وجود دارد

برای جلوگیری از هرگونه آسیب احتمالی ناشی از تأثیر دیوارهای عمارت بر جریان طبیعی آب های سطحی، یک رود و یک پای رود مصنوعی در داخل ملک احداث شده که پر از ماهی سالمون و قزل آلای دریایی است.

ماسه های خلیج اختصاصی عمارت از سواحل دریای کارائیب تأمین می شوند

هرساله برای تأمین ماسه ساحل دریاچه بیل گیتس، مقادیر زیادی ماسه از کشور جزیره ای کوچک در دریای کارائیب به نام سنت لوسیا به وسیله شناورهای بزرگ به این محل حمل می شود.

شخصی برای یک بازدید ساده از این عمارت، 35 هزار دلار هزینه کرده است

هرساله در یک حراجی برگزارشده از طریق مایکروسافت، کارکنان محصولات یا خدمات خاصی را به مزایده می گذارند و مبلغ دریافتی را به فعالیت های خیریه شرکت اختصاص می دهند. بیل گیتس بارها در این حراج، تور اختصاصی زانادو 2 را به مزایده گذاشته است که در یکی از این دفعات، قیمت پیشنهادی تا 35 هزار دلار افزایش پیدا کرد و نهایتا یکی از کارکنان مایکروسافت برنده مزایده شد.

منبع: زومیت

منبع: کجارو

به "حقایق شگفت انگیزی درباره خانه 123 میلیون دلاری بیل گیتس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حقایق شگفت انگیزی درباره خانه 123 میلیون دلاری بیل گیتس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید