خودروی شاسی بلند جدید اینفینیتی با نام QX55 معرفی شد

به گزارش وبلاگ طفره، اینفینیتی خاتمه این هفته شاسی بلند جدید خود را با نام QX55 معرفی کرد، که به گفته این شرکت جانشین معنوی خودروی Infiniti FX به شمار می آید.

خودروی شاسی بلند جدید اینفینیتی با نام QX55 معرفی شد

QX55 اینفینیتی که بهار آینده عرضه می شود، از نگاه برنامه ریزی تولید بسیار منطقی به نظر می رسد اما درعین یک تغییردهنده بازی نیست. این خودرو با یک موتور چهار سیلندر توربو 268 اسب بخار قدرت خود را به یک جعبه دنده متغیر پیوسته (CVT) منتقل می کند و دارای چهار چرخ متحرک استاندارد است.

قیمت اینفینیتی QX55 هنوز تعیین نیست اما می توان انتظار داشت که بین QX50 با 37 هزار و 950 دلار و QX60 با 44 هزار و 350 دلار باشد. این خودرو دارای سه تیپ لوکس (Luxe)، پایه (Essential) و احساسی (Sensory) است و با سیستم سرگرمی دونمایشگر اینفینیتی ارائه می شود.

فضای داخلی آن تقریبا شبیه به QX50 است اما می توان به صورت تمام-چرم نیز آن را داد. شاید تنها نکته جالب درباره QX55 تغییرات ظاهری آن باشد که دارای نورها و خطوط زیادی است. جلوپنجره این خودرو با قوس دوگانه و مش چشمگیر الهام گرفته از اوریگامی کامل می شود که با نمایش عمق دیداری طرحی مدرن از هنر ژاپن را همراه با چراغ های LED استاندارد ارائه می دهد.

در کنار بدنه QX55 خطوط ظریف و روان از کاپوت آغاز می شود و با گذر از بالای گلگیرهای جلو و روی درها به چرخ های عقب می رسند. چرخ های 20 اینچی در تمام مدل های QX55 استاندارد است و کاملا نمایانگر یک شاسی بلند (SUV) خواهد بود.

بخش عقب اینفینیتی QX55 به همراه یک در بالارونده ساده با یک فناوری زیبا و کم نظیر، ظرافت طراحی و تفسیر این خودروساز از مینیمالیسم ژاپنی را نشان می دهد. چراغ های عقب دیجیتال به شکل کلید پیانو 45 چراغ LED جداگانه را در یک قاب ترکیب و یک امضای نور ظریف ایجاد می کند که به تازگی در مطالعه طراحی چشم نواز QX60 Monograph ارائه شده است. نشان اینفینیتی (INFINITI) بر روی در عقب هم به همین ترتیب به سادگی تعبیه شده و باعث تمیز بودن بخش عقبی می شود.

QX55 بر اساس همان پلتفرم QX50 ساخته شده، بنابراین داشتن یک سبک مخصوص به خود از روش های مهم برای تمایز آن است. در عین حال همه این ها نشان می دهد که با QX55 تغییر عمده در رویکرد اینفینیتی برای بازگشت قدرتمند به بازار سخت است.

این شرکت زیرمجموعه نیسان در سال 2019 با 21 درصد کاهش فروش سالانه در آمریکا روبه رو شد که شامل افت فروش 16 درصدی سالانه برای سری شاسی بلند خود و به طور خاص افت فروش 26 درصدی QX50 می شود. این هاحتی پیش از کاهش فروش خودروهای شاسی بلند در پی همه گیری کرونا است.

اما از سویی در نگاهی خوش بینانه، QX50 تنها اینفینیتی است که در سال 2020 نسبت به سال گذشته فروش بهتری داشته است، بنابراین اینفینیتی می تواند به موفقیت QX55 هم در بازار امیدوار باشد.

  • نخستین تصاویر رسمی از مراحل آزمایشی نیسان قشقایی 2021 منتشر شد

عکس کاور: خودروی QX55 اینفینیتی

Credit: Infiniti

منبع: Jalopnik

منبع: دیجیکالا مگ

به "خودروی شاسی بلند جدید اینفینیتی با نام QX55 معرفی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودروی شاسی بلند جدید اینفینیتی با نام QX55 معرفی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید