رهبر هنگ کنگ: راستا برون رفت از بحران، گفت وگو است

به گزارش وبلاگ طفره، مدیر اجرایی هنگ کنگ امروز (سه شنبه) گفت، امیدوار است که یک اعتراض ضد دولتی صلح آمیز در روزهای آینده، آغازی بر از سر گیری صلح و گفت وگو با معترضان صلح طلب باشد که راستا برون رفت از ناآرامی در این دولتشهر محسوب می گردد.

رهبر هنگ کنگ: راستا برون رفت از بحران، گفت وگو است

به گزارش وبلاگ طفره، به نقل از خبرگزاری رویترز، کری لام، مدیر اجرایی هنگ کنگ گفت: صادقانه امیدوارم که این راهپیمایی شروعی بر بازگشت جامعه به صلح و دوری از خشونت باشد. ما به سرعت کار را برای ایجاد پلتفرمی برای گفت وگو شروع می کنیم. من امیدوارم این گفت وگو بر مبنای یک درک متقابل و احترام باشد و به سمت برون رفت از بحران کنونی منطقه را سوق دهد.

بحران کنونی در دولت شهر هنگ کنگ در اعتراض به لایحه استرداد مظنونان به چین برای محاکمه و دادگاهی شروع شد اما بعدا به درخواست هایی برای برکناری کری لام کشیده شد.

مدیر اجرایی هنگ کنگ همچنین ادامه داد: سوالی که من همیشه به آن پاسخ دادم و می توانم به وضوح به آن باز هم پاسخ دهم این است که این لایحه مرده است. برنامه ای برای از سرگیری و مطرح کردن مجدد آن نیست. امیدوارم که هنگ کنگ یک شانس منحصر بفرد برای جذب کمپانی های خارجی داشته باشد. اقتصاد این دولت شهر با خطر سقوط روبروست. ما می توانیم داده های مربوط به نیمه نخست سال را ببینیم. فکر می کنم این داده ها بیانگر جدی بودن مشکل نیستند.

این اظهارات از سوی کری لام پس از اعتراضات روز یکشنبه مطرح شد که آرام ترین اعتراضان از زمان شروع ناآرامی ها در اواسط ژوئن محسوب می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "رهبر هنگ کنگ: راستا برون رفت از بحران، گفت وگو است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رهبر هنگ کنگ: راستا برون رفت از بحران، گفت وگو است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید