رکوردزنی گردشگری ترکیه ادامه دارد

به گزارش وبلاگ طفره، جدیدترین آمارهای رسمی منتشر شده نشان می دهد صنعت گردشگری ترکیه در پی افزایش شمار گردشگران خارجی رونق گرفته است.

رکوردزنی گردشگری ترکیه ادامه دارد

به گزارش وبلاگ طفره به نقل از دیلی صباح، بر اساس آمارهای رسمی که روز جمعه 31 شهریورماه منتشر شد، آمار توریستان خارجی که به ترکیه سفر کرده اند در هشت ماه اخیر سال جاری میلادی با حدود 14 درصد رشد همراه بوده است.

وزارت فرهنگ و توریستی ترکیه گفت: بیش از 33.4 میلیون توریست خارجی در فاصله ژانویه تا اوت سال جاری میلادی به ترکیه سفر کرده اند و به این ترتیب آمار توریستان خارجی این کشور در مقایسه با سال گذشته با 13.95درصد افزایش روبرو شده است.

تعداد توریستان خارجی که در ماه اوت به ترکیه سفر کرده اند در مقایسه با همین ماه در سال گذشته میلادی با افزایش 5.64 درصدی به بیش از 6.66 میلیون نفر رسید.

توریستان روس و شهروندان کشورهای اروپایی همچون آلمان و بریتانیا در افزایش آمار تعداد توریستان خارجی سال جاری ترکیه نقش قابل توجهی داشته اند.

بر این اساس تعداد مسافران روس که در هشت ماه اخیر به ترکیه سفر کرده اند با افزایش 44.84 درصدی 4.3 میلیون نفر گزارش شده است.

در این بازه زمانی همچنین، 4.1 میلیون توریست از آلمان و 2.65 میلیون توریست از بریتانیا به ترکیه سفر کرده اند. همچنین 1.8 میلیون بلغاری در هشت ماه اخیر از این کشور دیدن کرده اند.

دولت ترکیه پیش بینی کرده است که شمار توریستان خارجی در سال جاری میلادی به 60 میلیون نفر و این آمار در سال 2028 به 90 میلیون نفر برسد.

منبع: دنیای سفر

به "رکوردزنی گردشگری ترکیه ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکوردزنی گردشگری ترکیه ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید