شکار لحظه عبور جونو از مقابل مشتری، فیلم

به گزارش وبلاگ طفره، ویدیوی برجسته مربوط به حضیض 16 است، یعنی شانزدهمین باری که فضاپیمای جونو از زمان پرتاب خود، از نزدیک ترین فاصله مداری با مشتری عبور کرد.

شکار لحظه عبور جونو از مقابل مشتری، فیلم

به گزارش خبرگزاری وبلاگ طفره ، تماشای فضاپیمای جونو که از مشتری عبور می نماید. فضاپیمای رباتیک جونو به گردش دور مدارهای طولانی و بلندمدت خود در اطراف بزرگ ترین سیاره منظومه شمسی ادامه می دهد.

در تصویر روز ناسا چه می بینیم؟

ویدیوی برجسته مربوط به Perijove 16 (حضیض 16 مداری) است، یعنی شانزدهمین باری که جونو از نزدیکی مشتری عبور کرد. جونو در هر حضیض مداری از قسمتی کوچک و بالای ابر مشتری می گذرد.

این ویدیوی رنگی به صورت دیجیتالی از 21 تصویر ثابت JunoCam تشکیل شده است که منجر به یک تایم لپس 125 برابری شده است.

این ویدئو با طلوع مشتری و نزدیکی جونو به سیاره از شمال شروع می گردد. هنگامی که جونو به نزدیک ترین فاصله خود از این چشم انداز می رسد، از حدود 3500 کیلومتری بالای ابرهای مشتری، سیاره بزرگ را با جزئیات فوق العاده ای به تصویر می کشد.

جونو از منطقه ها نورانی و کمربندهای تاریک ابرهایی که گرد سیاره دور می زنند و بعلاوه طوفان های چرخان متعددی می گذرد که بسیاری از آنها بزرگ تر از طوفان های روی زمین هستند.

پس از حضیض مداری، مشتری به دوردست فرو می رود و اکنون ابرهای غیرمعمولی را که بر فراز جنوب مشتری ظاهر می شوند، می بینیم.

برای به دست آوردن اطلاعات علمی موردنظر، جونو آنقدر به مشتری نزدیک می گردد که ابزارهای آن در معرض سطوح بسیار بالایی از تابش قرار می گیرند.

227227

منبع: خبرآنلاین

به "شکار لحظه عبور جونو از مقابل مشتری، فیلم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکار لحظه عبور جونو از مقابل مشتری، فیلم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید