صادرات نفت عربستان در ماه اوت 240 هزار بشکه افزایش یافت

به گزارش وبلاگ طفره، صادرات نفت خام عربستان در ماه اوت با افزایش روزانه 240 هزار بشکه ای به 5 میلیون و 970 هزار بشکه در روز رسید.

صادرات نفت عربستان در ماه اوت 240 هزار بشکه افزایش یافت

به گزارش خبرگزاری رویترز، داده های رسمی در روز دوشنبه (28 مهرماه) نشان داد که صادرات نفت خام عربستان در ماه اوت برای دومین ماه پیاپی افزایش یافت و به 5 میلیون و 970 هزار بشکه در روز رسید. صادرات این کشور در ماه ژوئیه 5 میلیون و 730 هزار بشکه در روز در جولای بود.

داده های رسمی نشان داد که مقدار فراوری نفت خام این کشور در ماه اوت 500 هزار بشکه در روز افزایش یافت و به 8 میلیون و 980 هزار بشکه در روز رسید.

داده های مؤسسه جودی (Joint Organizations Data Initiative -JODI) مربوط به سال 2002 نشان داد که صادرات نفت خام عربستان سعودی، عظیم ترین صادرکننده نفت دنیا، در ماه ژوئن به کمترین مقدار رسیده بود.

توان پالایش داخلی نفت خام عربستان سعودی 23 درصد افزایش یافت و در ماه اوت به 2 میلیون و 580 هزار بشکه در روز رسید، این در حالی است که مصرف مستقیم نفت 57 هزار بشکه در روز افزایش یافت و به 702 هزار بشکه در روز رسید.

داده های وب سایت جودی نشان داد که مجموع تقاضای فرآورده های نفتی این کشور در ماه اوت 170 هزار بشکه در روز افزایش یافته و به 2 میلیون و 550 هزار بشکه در روز رسیده است.

منبع: خبرگزاری آریا

به "صادرات نفت عربستان در ماه اوت 240 هزار بشکه افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادرات نفت عربستان در ماه اوت 240 هزار بشکه افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید