طرز تهیه فرنی ورمیشل به 2 روش زعفرانی و هندی خوشمزه و مقوی

به گزارش وبلاگ طفره، طعم فرنی ورمیشل را امتحان نموده اید؟ فرنی ورمیشل یک دسر اصالتا هندوستانی است که در ماه رمضان و عید فطر پخته و سرو می گردد. این خوشمزه شباهت های زیادی به خودمان دارد، با این تفاوت که در دستور پخت فرنی ورمیشل به جای آرد برنج یا نشاسته، از رشته های ورمیشل استفاده می گردد. در این مقاله از در به طرز تهیه فرنی ورمیشل و فوت و فن های پخت و سرو آن می پردازیم.

طرز تهیه فرنی ورمیشل به 2 روش زعفرانی و هندی خوشمزه و مقوی

طرز تهیه فرنی ورمیشل زعفرانی

زمان آماده سازی مواد: 5 دقیقه

زمان موردنیاز برای پخت فرنی ورمیشل: 40 دقیقه

مواد لازم برای تهیه فرنی ورمیشل

ورمیشل: 1 لیوان دسته دار فرانسوی

شیر: 6 لیوان دسته دار فرانسوی

شکر: 1/2 لیوان دسته دار فرانسوی

روغن سرخ کردنی: 2 قاشق غذاخوری

بادام خلال شده: 2 قاشق غذاخوری

زعفران دم نموده غلیظ: 1/2 لیوان چا ی خوری

پودر هل: 1/2 قاشق چای خوری

گلاب: 1 قاشق غذاخوری

پودر پسته: به میزان دلخواه (برای تزیین)

مراحل طرز تهیه فرنی ورمیشل با زعفران

فرنی ورمیشل یک دسر خوشمزه برای ماه رمضان است که البته می توانید در مهمانی ها هم آن را سرو کنید. این دسر خوشمزه اصالتا هندی، با ترکیب ورمیشل، شیر و دیگر چاشنی ها درست می گردد و در طرز تهیه آن، چاشنی های معطر و طعم دهنده های دلخواه به کار می رود.

این فرنی مثل فرنی نشاسته و آرد برنج، طعم شیرینی دارد. برای مشاهده مراحل طرز تهیه فرنی ورمیشل برای ماه رمضان، مراحل زیر را انجام دهید.

مرحله اول: ورمیشل را آماده کنید

در اولین مرحله از طرز تهیه فرنی ورمیشل، یک تابه را روی حرارت بگذارید و روغن را به آن اضافه کنید. اجازه دهید روغن داغ گردد. سپس ورمیشل را به آن اضافه کنید و حرارت را پایین بیاورید. آغاز به تفت دادن ورمیشل در روغن کنید تا زمانی که رشته های ورمیشل سرخ شوند و به رنگ طلایی دربیایند.

برای خرید انواع رشته از جمله می توانید به صورت تلفنی، اینترنتی و حضوری از فروشگاه های زنجیره ای با تخفیفات همیشگی اقدام کنید.

مرحله دوم: شیر را اضافه کنید

در این مرحله، وقتی ورمیشل ها سرخ شدند، شیر را به آرامی به قابلمه اضافه کنید و حرارت را روی حالت میانه قرار دهید تا شیر، آغاز به جوشیدن کند. حرارت را کم کنید تا شیر بجوشد و غلیظ گردد.

میزان شیر باید به نصف میزان اولیه برسد. در این مدت شیر را مدام هم بزنید و دیواره ها را پاک کنید تا مواد نسوزند و طعم تلخ به خود نگیرند. برای خرید می توانید از فروشگاه های زنجیره ای به صورت تلفنی، اینترنتی و حضوری اقدام کنید.

مرحله سوم: چاشنی ها را به فرنی ورمیشل اضافه کنید

در این مرحله از طرز تهیه فرنی ورمیشل زعفرانی، شکر، زعفران، پودر هل، گلاب و بادام خرد شده را به مواد فرنی اضافه کنید و همه مواد را با هم مخلوط کنید. حرارت باید روی حالت خیلی ملایم تنظیم شده باشد. حدود 5 تا 7 دقیقه صبر کنید تا ادویه ها به خورد فرنی برود و فرنی سفت گردد.

، ، و را می توانید به صورت اینترنتی، حضوری و تلفنی از فروشگاه های زنجیره ای با قیمت مناسب تهیه و بخرید.

مرحله چهارم: فرنی ورمیشل را سرو کنید

بعد از آماده شدن فرنی ورمیشل، آن را بچشید و مزه ها را میزان کنید. وقتی غلظت فرنی به میزان دلخواه رسید، آن را از روی حرارت بردارید و اجازه دهید کمی سرد گردد. فرنی را در ظرف مناسب سرو بریزید و روی آن را با پودر پسته یا گل محمدی، تزیین و سرو کنید.

برای خرید می توانید به صورت تلفنی، اینترنتی و حضوری از مجموعه فروشگاه های زنجیره ای آن را تهیه کنید.

طرز تهیه فرنی ورمیشل هندی

زمان آماده سازی مواد: 5 دقیقه

زمان موردنیاز برای پخت فرنی ورمیشل هندی: 30 دقیقه

مواد لازم برای تهیه فرنی ورمیشل

شیر: 3 لیوان دسته دار فرانسوی

آب داغ: 2 لیوان دسته دار فرانسوی

ورمیشل برشته شده: 1/2 لیوان دسته دار فرانسوی

روغن یا کره: 1 قاشق غذاخوری

خامه: 4 قاشق چای خوری

بادام هندی: 1/4 لیوان دسته دار فرانسوی

کشمش هندی، کشمش، پودر هل، پودر دارچین: به میزان دلخواه

مراحل طرز تهیه فرنی ورمیشل

فرنی ورمیشل یک دسر هندی است که مسلمانان هند در ماه رمضان آن را به عنوان دسر تهیه و سرو می نمایند. در این فرنی ورمیشل هندی معمولا از زعفران استفاده نمی گردد و شیر غلیظ شده یا خامه جای آن را می گیرد. در ادامه، طرز تهیه فرنی ورمیشل با یک دستور متفاوت و اصیل را به شما آموزش خواهیم داد.

مرحله اول: شیر و ورمیشل را بجوشانید

ابتدا برای طرز تهیه فرنی ورمیشل هندی، در یک قابلمه یا تابه عمیق، شیر را گرم کنید تا آغاز به جوشیدن کند. سپس ورمیشل را به آن اضافه کنید و به مدت 1 تا 2 دقیقه آن را هم بزنید تا کمی نرم گردد. سپس آب داغ را بیفزایید و حرارت را بالا ببرید تا آب آغاز به جوشیدن کند.

مرحله دوم: چاشنی ها را اضافه کنید

بعد از این که روی فرنی آغاز به حباب زدن کرد، شکر، بادام، کشمش، هل و میخک را اضافه کنید و صبر کنید تا دانه های شکر حل شوند و بقیه مواد هم بجوشند. به هم زدن ادامه دهید. حرارت را روی حالت ملایم تنظیم کنید و اجازه دهید ورمیشل ها کاملا نرم شوند.

برای تهیه از فروشگاه های زنجیره ای به صورت اینترنتی، حضوری و تلفنی از فروشگاه های زنجیره ای اقدام کنید.

مرحله سوم: فرنی را سرو کنید

در آخرین مرحله از طرز تهیه فرنی ورمیشل هندی، اگر شیر کم بود و فرنی تان زیادی سفت شد، میزانی شیر، اضافه کنید و خامه را هم بیفزایید. مزه ها را در نهایت میزان کنید و وقتی فرنی به طعم و غلظت دلخواهتان رسید، شعله را خاموش کنید.

فرنی ورمیشل را در ظرف مناسب سرو بریزید و اجازه دهید کمی از دما بیفتد و سرد گردد. روی فرنی را با تزیین و آن را سرو کنید.

فوت و فن های طرز تهیه فرنی ورمیشل هندی

*در طرز تهیه فرنی ورمیشل گاهی از کمی گلاب و جوز هندی هم استفاده می گردد. شما هم می توانید بسته به سلیقه خود از این مواد برای خوش عطر کردن فرنی بهره ببرید.

*اضافه کردن دارچین یا دیگر چاشنی های معطرنماینده نیز به سلیقه شما بستگی دارد.

*فرنی ورمیشل بعد از سرد شدن، غلیظ تر می گردد و بافت سفت تری به خودش می گیرد. پس اگر در هنگام خاموش کردن، کمی رقیق بود، نگران نباشید.

*فرنی ورمیشل را هم می توانید به صورت سرد و هم به صورت گرم، سرو کنید.

*روی فرنی ورمیشل را می توانید با پودر پسته، خلال بادام، کشمش، برگ گل محمدی خشک شده و کمی پودر دارچین، تزیین و سرو کنید.

*نسبت شیر به ورمیشل در دستور های مختلف با هم فرق دارد و این نکته بستگی به سلیقه شما دارد. پس می توانید میزان شیر را به سلیقه خود بیشتر یا کمتر کنید.

*با استفاده از شیر پر چرب، فرنی ورمیشل شما خوشمزه تر و غلیظ تر می گردد. حتی می توانید میزانی خامه هم به مواد فرنی بیفزایید تا کاملا غلیظ گردد.

*بهتر است فرنی ورمیشل را در یک مرتبه سرو کنید ولی برای سرو مجدد فرنی، ابتدا به آن کمی شیر اضافه کنید تا رقیق تر گردد، سپس فرنی را گرم و سرو کنید.

سوالات متداول

غلظت فرنی ورمیشل چقدر باید باشد؟

غلظت فرنی ورمیشل باید به میزان فرنی نشاسته که شد، حرارت را قطع کنید. از قلم نیاندازید که فرنی ورمیشل بعد از سرد شدن، غلیظ تر و سفت تر می گردد. بنابراین اگر می خواهید فرنی تان زیاد سفت نگردد، آن را کمی رقیق تر بردارید.

فرنی ورمیشل به صورت سرد سرو می گردد یا گرم؟

زمان سرو فرنی ورمیشل کاملا سلیقه ای است. می توانید فرنی را بعد از پخت و زمانی که هنوز گرم است، سرو کنید. یا اینکه فرنی را در یخچال بگذارید و بعد از سرد شدن، آن را میل کنید.

منبع: cookpad

منبع: افق کوروش

به "طرز تهیه فرنی ورمیشل به 2 روش زعفرانی و هندی خوشمزه و مقوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرز تهیه فرنی ورمیشل به 2 روش زعفرانی و هندی خوشمزه و مقوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید