عصائب اهل حق: حمله پهپادی به اربیل در پاسخ به بمباران آمریکا علیه مواضع حشد بود

به گزارش وبلاگ طفره، عصائب اهل حق عراق حمله پهپادی به فرودگاه بین المللی اربیل را پاسخ گروه های مقاومت عراق به بمباران اخیر آمریکا علیه حشد شعبی دانست.

عصائب اهل حق: حمله پهپادی به اربیل در پاسخ به بمباران آمریکا علیه مواضع حشد بود

به گزارش وبلاگ طفره، به نقل از سایت میدل ایست نیوز، عصائب اهل حق عراق حمله پهپادی به فرودگاه بین المللی اربیل را پاسخ گروه های مقاومت عراق به بمباران اخیر آمریکا علیه حشد شعبی دانست.

در همین رابطه، سعد السعدی، عضو دفتر سیاسی عصائب اهل حق در گفت وگو با پایگاه خبری شفق نیوز شرح داد: عملیات پهپادی شب گذشته به فرودگاه بین المللی اربیل در چارچوب پاسخی بود که گروه های مقاومت در قالب بیانیه هیئت هماهنگی این گروه ها به جنایت دولت آمریکا در حق فرزندان حشد شعبی، وعده آن را داده بودند؛ جنایتی که که آمریکا با بمباران موضع تیپ 16 حشد در مرزهای عراق و سوریه مرتکب آن شد.

السعدی در سرانجام اظهار کرد: روزهای آینده شاهد افزایش فرایند عملیات ویژه علیه حضور نیروهای آمریکایی خواهیم بود تا آمریکایی ها به مصوبه مجلس عراق در خروج از اراضی این کشور و احترام به حاکمیت عراق تن دهند.

مقامات اقلیم کردستان عراق پیشتر اعلام کرده بودند که فرودگاه بین المللی اربیل هدف حمله پهپاد انتحاری قرار گرفته که بدون خسارت چندانی موجب آتش سوزی مناطقی دور از تأسیسات فرودگاه شده بود.

وزارت دفاع آمریکا هم اظهار داشت که در جریان چنین حمله ای قرار گرفته اما اطلاعات اولیه نشان می دهد که این حمله خسارتی در پی نداشته است.

واین ماروتو، سخنگوی نیروهای ائتلاف آمریکایی در عراق، هم با انتشار توئیتی نوشت که در حدود ساعت 23:15 به وقت محلی یک پهپاد در نزدیکی پایگاه نظامی اربیل سقوط کرده و گزارش های اولیه نشان می دهند که این حمله خسارتی در پی نداشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "عصائب اهل حق: حمله پهپادی به اربیل در پاسخ به بمباران آمریکا علیه مواضع حشد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عصائب اهل حق: حمله پهپادی به اربیل در پاسخ به بمباران آمریکا علیه مواضع حشد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید