پلکان مرگ، پلکانی که شما را به سرزمین آن سوی مرگ می برد

به گزارش وبلاگ طفره، در دل جنگل های آمازون، بعد از پشت سر گذاشتن کوه های سر به فلک کشیده آند، شهری باستانی وجود دارد که از اعماق تاریخ سربرآورده است. در این شهر افسانه ای، پلکانی شما را به سوی مرگ می برد.

پلکان مرگ، پلکانی که شما را به سرزمین آن سوی مرگ می برد

پلکان مرگ ماچوپیچو در واقع یکی از پلکان های ترسناک شهر باستانی ماچوپیچو در کشور پرو است که شما را به ارتفاع حدود دو هزار و پانصدمتری زمین می برد. مجله گردشگری وبلاگ طفره در این مقاله شما را به سفری هیجان انگیز دعوت می نماید.

پلکان مرگ ماچوپیچو

ماچوپیچو شهر افسانه ای تمدن باستانی اینکاها در کشور پرو است. رازهای سربه مهر این شهر افسانه ای حتی بعد از گذشت هزاران سال همچنان گگردده نشده اند. افسانه ها از فرازمینی بودن اقوام اینکاها سخت به میان می آورند. داستان ها از علم و پیشرفت بالای این قوم در تمامی علوم حرف می زنند و قصه ها از خدایان ترسناک اینکاها پرده بر می دارند.

قومی مملو از رازهایی که سال ها در دل تاریخ ناگفته مانده اند. ماچوپیچو شهر افسانه ای این قوم پر رمز و راز بوده که با عجایب بسیاری در گوشه ای از کشور پهناور پرو آرام گرفته است. ماچوپیچو مرکز حکمرانی اینکاها در دره مقدس کوه های آند است. هنوز هم هیچ دانشمند و محقق و باستان شناسی پیروز به کشف اسرار نهفته در دل این شهر عجیب، نشده است.

یکی از جاذبه های پر از رمز و راز و البته ترسناک شهر مقدس پلکان مرگ ماچوپیچو است. این پلکان که شما را به بالای یکی از بلندترین هرم های شهر مقدس می برد حدود هزار پانصد تا دو هزار پله دارد.

شیب پله های پلکان مرگ ماچوپیچو بسیار زیاد است و تا ارتفاع حدود دو هزار و پانصدمتری بالا می رود. قدمت شهر مقدس با این پله های عجیب و ترسناک به سه هزار سال قبل از میلاد مسیح می رسد.

خیلی ها معتقدند بالارفتن از پلکان مرگ ماچوپیچو با آن پله های ترسناک و لیز که با هر قدم اشتباه ممکن است به ته دره پرت شوید، دیوانگی محض است. به معنای واقعی کلمه شما باید از جان خود سیر شده باشید که از چنین پله های بی حفاظ و بدون امنیتی تا ارتفاع دو هزارمتری سطح زمین بالا بروید!

بااین وجود شاید این هیجان و ترس به نتیجه اش بیرزد؛ چراکه در نهایت شما به قله یکی از مقدس ترین هرم های اینکاها خواهید رسید هرچند ممکن است تنها یک لغزش کوچک شما را برای همواره نه تنها از تماشا قله بلکه حتی از تماشا زندگی نیز ناکام بگذارد. از همین جهت به پلکان مرگ ماچوپیچو پله های شناور نیز گفته می گردد. شاید معنای آن شناور بودن بین زمین و آسمان یا زندگی و مرگ بوده است، کسی چه می داند؟! آیا شما شجاعت بالا رفتن از این پله ها را دارید؟

پیشنهاد مطالعه: مسجدی از جنس رنگین کمان را مطالعه کنید.منبع: پیام دلتا

به "پلکان مرگ، پلکانی که شما را به سرزمین آن سوی مرگ می برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلکان مرگ، پلکانی که شما را به سرزمین آن سوی مرگ می برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید