چین پاسخ درخواست بایدن را داد

به گزارش وبلاگ طفره، ایسنا نوشت: وزارت خارجه چین به مقاله جو بایدن که گفته بود، چین نباید در معین و توسعه قوانین مربوط به تکنولوژی تازه و تجارت جهانی شرکت داده گردد، واکنش نشان داد.

چین پاسخ درخواست بایدن را داد

به گزارش خبرگزاری رویترز، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در مقاله ای که به وسیله روزنامه واشنگتن پست منتشر شد، نوشت: در جریان سفر به بروکسل، با رئیس کمیسیون اروپا و رئیس شورای اروپا ملاقات و درباره اینکه چطور آمریکا و اروپا می توانند با یکدیگر همکاری نزدیکی در زمینه چالش های دنیای داشته باشند، مذاکره خواهم کرد. ما کوشش می کنیم تا اطمینان پیدا کنیم که دموکراسی های بازار و نه چین یا هیچ کس دیگری، قوانین قرن بیست و یکم پیرامون تکنولوژی و تجارت را خواهند نوشت. ما هدف یک اروپای کامل، آزاد و در صلح را دنبال خواهیم کرد.

بایدن تاکید نمود: این به دموکراسی های پیشرو دنیا بستگی دارد تا جایگزینی با استاندارد بالا را به جای چین به منظور ارتقای زیرساخت های طبیعی، بهداشتی و دیجیتال پیشنهاد دهند.

وانگ ونبین، سخنگوی وزارت خارجه چین در کنفرانس خبری طی امروز، دوشنبه گفت: چین توسعه مسالمت آمیز و همکاری متقابل مفید را رویکرد کلی برای کل دنیا معاصر و چشم اندازی مشترک برای تمام کشورها تلقی می نماید. لذا تمام کشورها باید اهداف منشور سازمان ملل را تایید نموده و از سیستم دنیای به رهبری سازمان ملل و مشارکت در ایجاد روابط بین المللی دموکراتیک تر حمایت نمایند.

این دیپلمات چینی اشاره نمود، رایزنی ها درباره امور جامعه دنیای باید با مشارکت تمام کشورها باشد و نباید فصل الخطاب منحصر به چند کشور خاص باشد.

ونبین بر لزوم ثبات جامعه دنیای در پایبندی به اصل شفافیت و شمولیت و رعایت اصل برابری در انجام رایزنی ها به دور از ترسیم مرزهای ایدئولوژیک یا دنبال کردن سیاست توافقات علیه کشورهای خاص یا اقدامی چند زائقه ای موقت تاکید نمود.

سخنگوی وزارت خارجه چین ابراز امیدواری کرد آمریکا با چین تعاملی بی طرفانه، عقلانی و به دور از مبالغه در تهدید چین و عظیم نمایی آن داشته باشد و کوشش بیشتری برای ایجاد اعتماد متقابل و همکاری بین چین و آمریکا به منظور صلح، ثبات و شکوفایی دنیای صورت دهد.

311311

منبع: خبرآنلاین

به "چین پاسخ درخواست بایدن را داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین پاسخ درخواست بایدن را داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید