کاشانی: 10 هزار تن تخم مرغ وارد می شود، تعادل قیمت تا 2 هفته دیگر

به گزارش وبلاگ طفره، رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار با اشاره به واردات 10 هزار تن تخم مرغ طی روز های آینده از ثبات بازار تخم مرغ تا دو هفته دیگر خبر داد.

کاشانی: 10 هزار تن تخم مرغ وارد می شود، تعادل قیمت تا 2 هفته دیگر

به گزارش گروه اقتصادی وبلاگ طفره، حمید کاشانی گفت: با مجوز وزارت جهاد کشاورزی، ظرف چند روز آینده 10 هزار تن تخم مرغ وارد کشور می شود و با تمهیدات اجرا شده ظرف دو هفته آینده بازار تخم مرغ به ثبات می رسد.

وی اضافه کرد: در ماه های گذشته مسائلی همچون نرسیدن به موقع نهاده ها و همچنین تغییر نیافتن قیمت مصوب تخم مرغ، علیرغم افزایش قیمت نهاده های تولید موجب بی ثباتی در بازار تخم مرغ شد.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار گفت: اتحادیه مرغ تخم گذار در ماه های گذشته بار ها به مسئولان هشدار داده بود که در نتیجه این چالش ها بازار بی ثبات خواهد شد، ولی توجهی نشد.

کاشانی اضافه کرد: در حال حاضر با روی کار آمدن دولت تازه جلسات بسیار خوبی که با وزیر برگزار گشت، مجوز واردات تخم مرغ دریافت شد که قرار است در مرحله اول 10 هزار تن از این محصول وارد کشور شود.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار گفت: همچنین قرار است به زودی قیمت تخم مرغ اصلاح شود و از آنجا که در حال حاضر قیمت هر شانه تخم مرغ در درب مرغداری 38 تا 39 هزار تومان است، قیمت این محصول در بازار به ازای هر شانه باید بین 43 تا 45 هزار مشخص شود که این موضوع هم موجب پایداری تولید و جلوگیری از هرج و مرج در بازار می شود.

وی اضافه کرد: از آنجا که در حال حاضر این نرخ مصوب تغییر نیافته و بر اساس واقعیت تولید و بازار مشخص نشده متاسفانه شاهد هرج و مرج در بازار تخم مرغ هستیم و هر کسی به هر قیمتی که می خواهد این محصول را ارائه می کند.

کاشانی گفت: امیدواریم با واردات تخم مرغ و مشخص قیمت تازه تخم مرغ شاهد رشد تولید و ثبات در بازار باشیم.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار اضافه کرد: در حال حاضر تامین نهاده ها با دستور وزیر جهاد کشاورزی فرایند خوبی پیدا کرده که این موضوع هم به حل مسائل تولید و در نتیجه بازار تخم مرغ کمک می کند و امیدواریم ظرف دو هفته بازار به ثبات و تعادل لازم برسد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "کاشانی: 10 هزار تن تخم مرغ وارد می شود، تعادل قیمت تا 2 هفته دیگر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاشانی: 10 هزار تن تخم مرغ وارد می شود، تعادل قیمت تا 2 هفته دیگر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید