اطلاعاتی در خصوص مضرات مصرف شکر

به گزارش وبلاگ طفره، شکر یک ماده کریستالی سفید رنگی که بعنوان شکر می شناسیم، یک ماده مصنوعی و فرآیند شده است که اغلب از نیشکر یا چغندر قند بدست می آید. قند موجود در نیشکر و چغندر قند بعد از جداسازی تمام املاح ، ویتامین ها، پروتئین ، آنزیم و سایر مواد مغذی مفید، در کارخانه تصفیه شده و به ساکاروز خالص تبدیل می گردد. چیزی که بعد از فرآیند باقی می ماند، ماده مصنوعی غلیظ شده ای است که استفاده از آن فایده ای برای بدن ندارد.

اطلاعاتی در خصوص مضرات مصرف شکر

اطلاعاتی در خصوص مضرات مصرف شکر

تهیه کننده: محمد دهقانی

شکر یک ماده کریستالی سفید رنگی که بعنوان شکر می شناسیم، یک ماده مصنوعی و فرآیند شده است که اغلب از نیشکر یا چغندر قند بدست می آید. قند موجود در نیشکر و چغندر قند بعد از جداسازی تمام

املاح ، ویتامین ها، پروتئین ، آنزیم و سایر مواد مغذی مفید، در کارخانه تصفیه شده و به ساکاروز خالص تبدیل می گردد.

چیزی که بعد از فرآیند باقی می ماند، ماده مصنوعی غلیظ شده ای است که استفاده از آن فایده ای برای بدن ندارد.

شکر یک ماده اعتیاد آور است

مهمترین دلایلی که نشان می دهند شکر از هر سم، دارو و یا ماده مخدری خطرناک تر است، عبارتند از:

1- هنگامی که شکر را یک نوع ماده غذایی بدانیم و مقادیر زیادی از آن را مصرف کنیم.

2- از روزی که نوزاد متولد می گردد و درغذای تکمیلی او شکر می ریزیم، اثرات مضر آن آغاز می گردد. حتی اگر مادر شکر مصرف کند، شیر او به این ماده آغشته می گردد.

3- تقریباً 95 درصد افراد با درجات مختلفی به مصرف شکر معتاد هستند.

مقدار مصرف شکر خیلی بالاست

معیاری که نشان می دهد یک ماده برای بدن مفید یا مضر است، مقداری است که بدن از آن ماده استفاده می نماید. مثالی را در این باره برای شما بیان می کنیم : همه ما می دانیم زهر مار زنگی، مار کبرا و سایر مارهای سمی در انسان کشنده است. سم برخی از مارها کمتر از چند ثانیه انسان را می کشد. با این حال، از سم مار برای کارهای پزشکی استفاده می گردد، البته در مقادیر کم.

با اینکه شکر برای هزاران سال در اطراف جهان در مقادیر کم استفاده می شد، ولی ناشناخته بود و بخش کوچکی از برنامه غذایی تمدن های اولیه مثل مصر، یونان و روم را تشکیل می داد. با اینکه یونانی ها برای هر چیزی یک کلمه داشتند، هیچ لغتی برای شکر نداشتند. حتی در اروپای قرون وسطی ناشناخته بود و فقط به مقادیر خیلی کم برای طعم دادن به غذاهای سلطنتی مصرف می شد.

مضرات مصرف شکر:

شکر برای سلامتی بدن خیلی مضر است زیرا، یک ماده سمی برای بدن محسوب می گردد.که در طولانی مدت، عوارض خود را نشان می دهد. در زیر به بیان مضرات مصرف شکر می پردازیم :

1- شکر نقش عمده ای در پوسیدگی دندانها دارد.(ایجاد حفره در دندان، خونریزی لثه، تخریب استحکام استخوانی و از دست دادن دندان ها)

2- عامل اصلی دیابت است (کاهش و افزایش قند خون)

3- در ایجاد بیمارهای قلبی، تصلب شرائین، بیماری های روحی،افسردگی،پیری، فشارخون بالا و سرطان نقش دارد.

4- باعث عدم تعادل هورمونی بدن و آسیب به غدد داخلی بدن مثل غدد فوق کلیوی و لوزالمعده می گردد که مقدار قند خون را تا حدود زیادی تحت تأثیر قرار می دهد.

ارسال به وسیله کاربر محترم سایت : mohamad66

منبع: راسخون

به "اطلاعاتی در خصوص مضرات مصرف شکر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعاتی در خصوص مضرات مصرف شکر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید