بازداشت همسر معاون رئیس جمهور زیمباوه، اتهام: فساد اقتصادی و فریب کاری در جدایی از همسر

به گزارش وبلاگ طفره، زمان بازداشت همسر معاون رئیس جمهور زیمباوه تعجب برانگیز است. رسانه های محلی دو هفته قبل از تصمیم جدایی او از همسرش خبر داده بودند.

بازداشت همسر معاون رئیس جمهور زیمباوه، اتهام: فساد اقتصادی و فریب کاری در جدایی از همسر

کمیسیون مبارزه با فساد در زیمباوه (ZACC) از دستگیری همسر معاون رئیس جمهور به دلیل فساد اقتصادی اطلاع داد.

به گزارش وبلاگ طفره به نقل از رویترز، همسر کنستانتینو چیونگا معاون رئیس جمهور زیمباوه به اتهام نقض مقررات کنترل ارز، پول شویی و کلاهبرداری دستگیر شد.

جان ماکامور سخنگوی کمیسیون مبارزه با فساد در زیمباوه در این باره گفت: ماری موبایوا در روز شنبه دستگیر شد و روز دوشنبه برای رسیدگی در دادگاه حاضر خواهد شد. او از ارائه جزئیات بیشتر خودداری کرد.

کنستانتینو چیونگا معاون رئیس جمهور زیمباوه/ عکس: الجزیره

امرسون منانگاگوا رئیس جمهور کمیسیون مبارزه با فساد زیمباوه را در امسال میلادی تشکیل داد. این کمیسیون برای ایجاد شفافیت و مبارزه در سطوح بالا حاکمیت تحت فشار است. براساس برآوردهای سازمان شفافیت بین الملل فساد زیمباوه هر ساله بیش از یک میلیارد دلار برای این کشور هزینه دارد.

اسناد غیر رسمی که توسط رویترز دیده شده، بیانگر انتقال بیش از 919 هزار دلار آمریکا تحت عنوان واردات کالا توسط خانم موبایوا به آفریقای جنوبی است. ادعایی که وی پیش از این رد نموده است.

به گزارش رویترز، زمان بازداشت همسر معاون رئیس جمهور زیمباوه تعجب برانگیز است. رسانه های محلی دو هفته قبل از تصمیم جدایی او از همسرش اطلاع داده بودند.

ماری موبایوا همسر معاون رئیس جمهور زیمباوه به اتهام فساد اقتصادی دستگیر شده است/ عکس: ZBC NEWS

کمیسیون مبارزه با فساد در زیمباوه همسر معاون رئیس جمهور را به فریب کاری در اخذ گواهی ازدواج از همسرش متهم کرد. این خانم متهم است که در هنگام بیماری همسرش در اوایل امسال و بدون رضایت وی گواهی ازدواجش را گرفته است.

این زوج در سال 2011 و تحت قوانین عرفی زیمباوه ازدواج کردند و 2 فرزند دارند.

ماری موبایوا همسر معاون رئیس جمهور زیمباوه همسرش را برای دریافت گواهی ازدواج فریب داده است- او قصد جدایی از همسرش را داشت/ عکس: نیو زیمباوه

کنستانتینو چیونگا در ماه نوامبر پس از 4 ماه درمان پزشکی در چین به زیمباوه بازگشت. او دچار ناراحتی انسداد مری است. از آن موقع تا کنون خانم موبایوا در محافل عمومی با همسرش دیده نشده است.

--

بیشتر بخوانید:

دولت زیمبابوه: حقوق کارمندان را دادیم، فقط 217 دلار ته خزانه باقی مانده!

رابرت موگابه، رئیس جمهور پیشین زیمبابوه درگذشت

پول ملی زیمبابوه چگونه نابود شد؟

--

منبع: عصر ایران

به "بازداشت همسر معاون رئیس جمهور زیمباوه، اتهام: فساد اقتصادی و فریب کاری در جدایی از همسر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازداشت همسر معاون رئیس جمهور زیمباوه، اتهام: فساد اقتصادی و فریب کاری در جدایی از همسر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید