بایدن سرعت پذیرش پناهجویان را افزایش داد

به گزارش وبلاگ طفره، جو بایدن فرمانی را درخصوص پناهجویان امضا کرد که به گفته مقامات آمریکایی، سرعت پذیرش پناهندگان را در این کشور تسریع می نماید.

بایدن سرعت پذیرش پناهجویان را افزایش داد

رئیس جمهوری آمریکا با این حال سقف پذیرش 15 هزار پناهجویی را که قبلا در زمان ریاست جمهوری دونالد ترامپ معین شده بود، لغو ننموده است.

از زمان شروع سال اقتصادی در اول اکتبر بیش از دو هزار پناهجو در آمریکا اسکان داده شده اند. یک مقام ارشد دولت ایالات متحده به خبرگزاری آسوشیتدپرس می گوید تخصیص های جدید بایدن که در یک تصمیم اضطراری گرفته شده می تواند به پذیرش هرچه سریع تر پناهجویانی منجر گردد که قبلا غربال شده اند.

این ساز و کار جدید شرایط بهتری را برای پناهجویانی که از آفریقا، خاورمیانه و آمریکای مرکزی آمده اند فراهم می نماید.

آژانس های اسکان مجدد پناهجویان این اقدام دولت را تحسین نموده اند اما در عین حال از اینکه بایدن همچنان محدودیت های معین شده توسط ترامپ را حفظ نموده ابراز ناامیدی کردند.

به گزارش یورونیوز، جو بایدن دو ماه پیش طرحی را برای افزایش سقف پذیرش پناهجو به 62 هزار و 500 نفر و از بین بردن محدودیت های اعمال شده توسط ترامپ به کنگره ارائه داد، اما پس از اعلام این موضوع هیچ اقدام عملی در این خصوص انجام نداد. این در حالی است که طبق قانون، رئیس جمهوری بعد از اطلاع به کنگره می تواند تصمیم خود را عملی سازد و نیازی به تأیید کنگره نخواهد بود. رؤسای جمهوری گذشته این کشور چنین تصمیماتی را بلافاصله پس از اطلاع به کنگره اجرایی نموده اند.

دولت بایدن هرچند متعهد شده که برای سال بعدی میزان پناهندگی را به 125 هزار نفر برساند اما در عین حال می گوید این کار آسانی نخواهد بود.

جو بایدن در ماه فوریه در وزارت خارجه آمریکا گفته بود برای بازسازی آنچه آسیب های بسیاری دیده، زمان ضروری است اما او در عین حال تأیید نموده که این اصلاحات را انجام خواهد داد.

سیاست های مهاجرتی دولت دونالد ترامپ نارضایتی های بسیاری را نزد فعالین حقوق بشر و موضوعات مدنی برانگیخته بود. اعمال محدودیت های گسترده او برای اجازه ورود به آمریکا و همچنین عدم پذیرش پناهجویان سبب شده بود بسیاری از کسانی که قصد ورود به ایالات متحده را داشتند از خانواده های خود جدا شوند.

ناظران سیاسی امیدوار بودند بایدن با روی کار آمدن او به تمام این سیاست ها خاتمه دهد اما در عین حال حامیان شرایط پناهجویان از سرعت دولت بایدن در این خصوص راضی نیستند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "بایدن سرعت پذیرش پناهجویان را افزایش داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن سرعت پذیرش پناهجویان را افزایش داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید