خبرنگاران رونمایی از دستاوردهای دفاعی سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نزاجا

به گزارش وبلاگ طفره، تهران-خبرنگاران-مراسم رونمایی و تحویل دهی از جدیدترین دستاوردهای دفاعی سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نزاجا برگزار گردید.

خبرنگاران رونمایی از دستاوردهای دفاعی سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نزاجا

به گزارش خبرنگار سیاسی وبلاگ طفره، مراسم رونمایی و تحویل دهی دستاوردهای دفاعی سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نزاجا با حضور امیر دریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش و امیر حیدری فرمانده نیروی زمینی در سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نزاجا برگزار گردید.

هشدار دهنده های امواج راداری و لیزری

هشداردهنده امواج راداری محمول بر پهپاد دارای قابلیت کشف شناسایی و اختلال رادارهای مراقبت هوایی محمول بر انواع پهپادها، بالگرد و هواپیماهای جنگنده جهت مقابله با انواع تهدیدات راداری مراقبتی و راهنماییی، این سامانه کاملاً بومی و مبتنی بر فناوری های داخلی است.

همچنین هشدار دهنده لیزری محمول بر پهپاد، دارای قابلیت شناسایی تسلیحات راهنمایی شونده های لیزری و تهدیدات هواپایه ، اعلام هشدار در مقابل سامانه های پدافند هوایی برد کوتاه دشمن از جمله دفاع لیزری پرتوان نابودگر و قابلیت ارسال و اعلام هشدار به ایستگاه کنترل و راهنمایی زمینی پهپاد از جمله مشخصات این هشدار دهنده است.

رانش یک (بومی سازی و ساخت موتور میکرو توربوجت)، دارای قابلیت کاربردی در سامانه های پهپادی، هواپیماهای سبک تک نفره قایق های بدون سرنشین، انواع سامانه های موشکی، به عنوان موتور پیشران و راه اندازی موتورهای اصلی هواپیما است.

این دستاورد دارای وزن کم ، دور بالا تراست مناسب، تنوع در سوخت، سقف پروازی بالا در مقایسه با موتورهای پیستونی و قابلیت حمل محموله و افزایش مداومت پروازی در انواع پهپاد ها از دیگر قابلیت های رانش یک است

تیام 1400 (سامانه خود حفاظتی پهپادی کشف و شناسایی رادارهای راهنماییی و مراقبت هوایی دشمن محمول بر پهپاد

این سامانه دارای باندهای فرکانسی موجود ، قابلیت آشکارسازی انواع سیگنال راداری مراقبت هوایی را دارد و صورت هوشمند سیگنال دریافتی را به منظور مقابله و مختل کردن به اخلال گر منتقل کند.

پرواز جمع سامانه پرواز شبکه محور مبتنی بر هوش مصنوعی

این سامانه متشکل از پهپاد پیشرو، پهپادهای دنباله رو و ایستگاه زمینی بوده که قابلیت اجرای عملیات به صورت برخط و یا برنامه ریزی شده به پهپادهای دنباله رو را دارا است.

همجنین انجام ماموریت های شناسایی ، مراقبت و انهدام اهداف زمینی و پروازی دشمن، برد عملیاتی و مداومت پروازی مناسب، قابلیت شبکه شدن از 3 تا چند فروند بر روی انواع پهپادهای داخلی ،دارای لینک امن و سیستم راهنمایی کنترل کاملاً بومی از دیگر قابلیت های پرواز جمع است.

طاها 1400 (سامانه اخلالگر رادارهای مراقبت هوایی دشمن محمول بر پهپاد)

این سامانه با توان مناسب و با استفاده از آنتن های جهتی به صورت هوشمند منطقه عملیاتی وسیعی را تحت پوشش داشته و امنیت پروازی انواع پهپادها را در منطقه دشمن حفظ می نماید. همچنین هوشمندی، وزن کم، ولتاژ مصرفی پایین و قابلیت نصب سریع و آسان از جمله قابلیت های این سامانه در بهره برداری در انواع پهپادهای داخلی می باشد

سامانه های اخلالگر ارتقا یافته زمین پایه

مقابله با تهدیدات پهپادی و سامانه های راهنمایی پذیر از راه دور با ایجاد اخلال در سیستم راهنمایی و ناوبری این نوع تهدیدات ، قابلیت اخلال در بیشتر باند های فرکانسی، قابلیت بهره برداری در کلیه مناطق عملیاتی و صحنه نبرد ، استقرار سریع، تداوم در بهره برداری، هوشمندی و عدم احتیاج به کاربر از دیگر قابلیت های این سامانه ها است.

پهپادهای انتحاری شبکه محور نزاجا

سازمان جهاد خودکفایی نزاجا برای نخستین بار از پهپادهای انتحاری که به صورت پرواز جمعی (10 فروندی) قابلیت اجرای عملیات تا شعاع 400 کیلومتری را دارند، رونمایی کرد. این سامانه های پهپادی از 40 تا 400 کیلومتر برد عملیاتی دارند و به وسیله یک ایستگاه زمینی قابل راهنمایی هستند و در طول جهت هر یک قادر به انهدام هدف مورد نظر هستند.

سر جنگی این سامانه ها از پنج تا 15 کیلوگرم عنوان شده است. این سامانه های پهپادی که از هوش مصنوعی بهره می برند، قابلیت ارائه اطلاعات آنلاین، شبکه شدن، رله کردن اطلاعات و لینک کردن اهداف را دارند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران رونمایی از دستاوردهای دفاعی سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نزاجا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رونمایی از دستاوردهای دفاعی سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نزاجا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید