رابرت مالی: در دولت بایدن هیچ تحریمی را علیه ایران کاهش نداده ایم

به گزارش وبلاگ طفره، رابرت مالی در ادامه گفت: تمرکز ما در حال حاضر روی چین است که تمرکز درستی است. چین، اصلی ترین مقصد صادرات نفت ایران است. با مقام های چین در تماس بوده ایم و تحریم طرف های دخیل در واردات نفت ایران را ادامه خواهیم داد.

رابرت مالی: در دولت بایدن هیچ تحریمی را علیه ایران کاهش نداده ایم

رابرت مالی، نماینده وزارت خارجه آمریکا در امور ایران گفته ایالات متحده فشار را بر چین برای توقف خرید نفت از ایران افزایش خواهد داد.

به گزارش فارس؛ مالی در گفت وگو با شبکه خبری بلومبرگ در پاسخ به سوال مجری برنامه مبنی بر اینکه آیا دولت جو بایدن مسئله ای با افزایش صادرات نفت ایران به چین ندارد گفت: ما هیچکدام از تحریم هایمان به ویژه تحریم های مربوط به خرید نفت را علیه ایران کاهش نداده ایم.

وی اضافه نمود: ارقام بالا و پایین می شوند؛ ما رصد آنها را ادامه می دهیم تا گام هایی که ضروری است را برای متوقف کردن صادرات نفت ایران و جلوگیری از خرید آن به وسیله کشورها برداریم.

رابرت مالی در ادامه گفت: تمرکز ما در حال حاضر روی چین است که تمرکز درستی است. چین، اصلی ترین مقصد صادرات نفت ایران است. با مقام های چین در تماس بوده ایم و تحریم طرف های دخیل در واردات نفت ایران را ادامه خواهیم داد.

مذاکره کننده ارشد آمریکا در ادامه با تأکید بر اینکه آمریکا افزایش صادرات نفت ایران به چین را نپذیرفته گفت: همان طور که گفتم از زمانی که رئیس جمهور بایدن بر سر کار آمده هیچ کدام از تحریم ها، به ویژه تحریم های مربوط به صادرات نفت ایران را سست نکرده و کاهش نداده ایم.

رابرت مالی توضیح داد که دولت بایدن اقدامات بیشتری را برای متوقف کردن مبادلات نفتی ایران و چین در دستور کار قرار خواهد داد.

او گفت: ما همواره اینکه چه کارهای بیشتری می توانیم انجام دهیم تا اطمینان پیدا کنیم کشورها متوجه شوند چگونه خودشان را در معرض تحریم های ما قرار می دهند را آنالیز می کنیم. گفت وگویی که با چینی ها داشتیم به چند ماه پیش برمی شود. این گفت وگوها تشدید خواهند شد.

وی اضافه نمود: تماس های بیشتری با مقام های چین برقرار خواهیم کرد تا اطمینان حاصل کنیم آنها می فهمند چرا اینقدر برای ما مهم است که ایران نتواند نفتش را صادر کند.

رابرت مالی در ادامه گفت که نمی توان تحریم ها را به صورت بی نقص اجرا کرد اما دولت بایدن تمامی اقدامات لازم را انجام خواهد داد تا اطمینان حاصل کند که تحریم ها پابرجا هستند.

منبع: عصر ایران

به "رابرت مالی: در دولت بایدن هیچ تحریمی را علیه ایران کاهش نداده ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رابرت مالی: در دولت بایدن هیچ تحریمی را علیه ایران کاهش نداده ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید