عبدالله عبدالله از خروج آمریکا از افغانستان حمایت کرد

به گزارش وبلاگ طفره، در ملاقات وزیر خارجه آمریکا با رییس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان، عبدالله گفت که از تصمیم آمریکا مبنی بر خروج نیروهایش از افغانستان حمایت می نماید.

عبدالله عبدالله از خروج آمریکا از افغانستان حمایت کرد

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان وبلاگ طفره، وزیر خارجه آمریکا در سفر امروز خود به کابل با رییس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان ملاقات و گفت وگو کرد.

شورای عالی مصالحه ملی افغانستان اعلام نمود که وزیر خارجه آمریکا در ملاقات با عبدالله عبدالله گفت که خروج نیروهای کشورش از افغانستان به معنای انتها رابطه و همکاری میان دو کشور نیست.

بلینکن اضافه کرد که فصل تازه ای از روابط و همکاری میان دو کشور باز شده و آمریکا به همکاری های خود در بخش های مختلف در این فصل ادامه می دهد.

عبدالله عبدالله نیز گفته است که از تصمیم آمریکا مبنی بر خروج نیروهایش از افغانستان حمایت می نماید.

بلینکن همچنین با رییس جمهور افغانستان ملاقات کرد. بلنکین در این ملاقات گفته است که خروج نیروهای آمریکا از افغانستان به معنی تضعیف مناسبات استراتژیک میان دو کشور نخواهد بود و ایالات متحدۀ آمریکا به تعهدات خویش با دولت و مردم افغانستان پایبند است.

این سفر وزیر خارجه آمریکا به کابل درحالی صورت می گیرد که روز گذشته جو بایدن رسما برنامه خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان را اعلام نمود. براساس این برنامه، تمامی نظامیان آمریکایی در 11 سپتامبر امسال افغانستان را ترک خواهند کرد.

خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان در بیست سالگی حملات 11 سپتامبر 2001 انجام می گردد. بایدن در سخنرانی شب گذشته خود حملات 11 سپتامبر را دلیل حضور امریکا در افغانستان عنوان نمود، اما گفت که این نمی تواند توجیه حضوز طولانی مدت آمریکا در افغانستان باشد.

ر

منبع: خبرگزاری فارس

به "عبدالله عبدالله از خروج آمریکا از افغانستان حمایت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عبدالله عبدالله از خروج آمریکا از افغانستان حمایت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید