ادبیات

فراخوان بوطیقای شعر معلولیت منتشر شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی انتشارات بوتیمار، فراخوان گردآوری و انتشار اشعار معلولان با تمرکز بر موضوع معلولیت برای چاپ در قالب یک اثر متمرکز، توسط انتشارات بوتیمار منتشر شد.

30 آبان 1398

همایش دو روزه حافظ در شهر کتاب برگزار می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی مرکز فرهنگی شهر کتاب، همایش دو روزه حافظ به مناسبت فرارسیدن روز حافظ، روزهای سه شنبه و چهارشنبه 21 و 22 مهر از ساعت 15 با حضور حافظ پژوهان و صاحب نظران این حوزه در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می گردد.

23 آبان 1398

10 نگاه به شهریار

بیست و هفتم شهریورماه که به نام روز شعر و ادب فارسی نام گذاری شده، سال روز درگذشت سیدمحمدحسین بهجت تبریزی، متخلص به شهریار، است.

1 آبان 1398

میراث هنری ایران و قفقاز در فرهنگستان هنر

کتیبه های باقی مانده از قفقاز شمالی و جنوبی که بیشتر متعلق به بناهای مذهبی و از دوره های قاجار و صفوی هستند، بسیاری از مفاهیم در قالب شعر فارسی و متون اخلاقی ارائه شده یا اطلاعاتی درباره ساخت و تعمیر بنا را نشان می دهند، که قرار است در فرهنگستان هنر به...

11 شهریور 1398

مشعل هنر افغانستان در مشهد

مرجان فرهمند - خراسان رضوی- خبرنگار: مجوز فعالیت و نمایش یک مجموعه آثار ارزشمند نقاشی متعلق به زنده یاد استاد نصرالله سروری هنرمند نقاش افغانستانی به نام راه لاجورد از سوی اداره کل موزه های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران صادر شده است.

1 شهریور 1398

میخائیل بولگاکف؛ پزشکی که در قطار نویسنده شد

خبرگزاری ایسنا: میخائیل بولگاکف را با نام مرشد و مارگاریتا می شناسند، اما شاید ندانید او پزشکی جوان بود که با نوشتن یک داستان در قطاری شبانه، کارش را رها کرد و به دنیای نویسندگی قدم گذاشت.

10 مرداد 1398

بهترین رمان های عاشقانه و غیرعاشقانه کلاسیک که باید بخوانید

پرمخاطب ترین ژانر کتاب همواره و در طول تاریخ رمان بوده است. در سال های اخیر البته کتاب های روانشناسی و شبه روانشناسی هم به آن اضافه شده اما همچنان رمان خواندن لذت دیگری دارد. صدها جلد رمان در طول سال به بازار می آیند و انتخاب بهترین رمان ها از میان آنها...

20 تیر 1398