ادبیات

نویسنده مشهور افغانستانی درگذشت

به گزارش خبرنگاران؛ محمداعظم رهنورد زریاب نویسنده مشهور زبان و فرهنگ فارسی که در حوزه کشورهای فارسی زبان ایران، افغانستان و تاجیکستان نیز شناخته شده بود، صبح امروز چشم از جهان پوشید.

16 دی 1399

خبرنگاران رد رشوه 150 میلیون ریالی در بندرترکمن و چند خبر از گلستان

گرگان - خبرنگاران - رد رشوه 150 میلیون ریالی توسط پلیس بندرترکمن، وقوع سانحه رانندگی با هفت مصدوم در گالیکش و تداوم ناپایداری هوا در استان از مهمترین خبرهای کوتاه روز پنجشنبه گلستان است.

13 دی 1399

مهلت ارسال آثار جشنواره ادبی فصل همدلی تمدید شد

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران ، به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای اندیشه، ناصر امین زاده، رئیس فرهنگسرای اندیشه درباره برگزاری جشنواره ادبی فصل همدلی، گفت: این جشنواره طی دو ماه گذشته با نگاهی به عناوین صلح و آرامش، فرشته های زمینی (یاریگران- مدافعان و...

10 آذر 1399

عرضه خودرو در بورس کالا اعتماد مردم را بازمی گرداند؟ ، وزارت صمت مشکل بازار خودرو را به گردن دیگران نیاندازد

در حالی وزارت صمت به بهانه کنترل بازار، اقدام به پیش فروش خودرو به صورت قرعه کشی می نماید که این امر به دلیل برنده نشدن تعداد زیادی از افراد ثبت نامی، سبب بی اعتمادی مردم شده است.

7 آذر 1399

محمد بهمن بیگی، روح بزرگ فارس

احسان رنجبر، عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس تهران؛ 11 اردیبهشت ماه 1389 آموزگاری فرزانه و نویسنده ای قلم درست، جمعی بی خاتمه از شاگردانش را ترک کرد که نه تنها بنیان گذار روشی نو در آموزش عشایر ایران بود، بلکه زندگی و زمانه مردم فارس، کهن بوم تاریخ و فرهنگ...

10 تیر 1399

خبرنگاران تلخ و شیرین اتفاقات سال 1398 از زبان استاندار آذربایجان شرقی

تبریز - خبرنگاران - استاندار آذربایجان شرقی از افتتاح خط آهن میانه - بستان آباد بعد از 18 سال، عملیاتی شدن نفلین سینیت سراب بعد از 25 سال و افتتاح خط انتقال پلی اتیلن به عنوان بعضی از رویدادهای شیرین امسال در استان یاد کرد و گفت: البته امسال شاهد وقوع اتفاقات...

12 اردیبهشت 1399

خورشید از پشت خیزران به چاپ دوم رسید

خبرنگاران: کتاب خورشید از پشت خیزران اثر احمد عزیزی همزمان با سالروز وفات حضرت زینب(س) از سوی انتشارات سروش به چاپ دوم رسید.

19 فروردین 1399

فراخوان بوطیقای شعر معلولیت منتشر شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی انتشارات بوتیمار، فراخوان گردآوری و انتشار اشعار معلولان با تمرکز بر موضوع معلولیت برای چاپ در قالب یک اثر متمرکز، توسط انتشارات بوتیمار منتشر شد.

30 آبان 1398

همایش دو روزه حافظ در شهر کتاب برگزار می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی مرکز فرهنگی شهر کتاب، همایش دو روزه حافظ به مناسبت فرارسیدن روز حافظ، روزهای سه شنبه و چهارشنبه 21 و 22 مهر از ساعت 15 با حضور حافظ پژوهان و صاحب نظران این حوزه در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می گردد.

23 آبان 1398

10 نگاه به شهریار

بیست و هفتم شهریورماه که به نام روز شعر و ادب فارسی نام گذاری شده، سال روز درگذشت سیدمحمدحسین بهجت تبریزی، متخلص به شهریار، است.

1 آبان 1398

میراث هنری ایران و قفقاز در فرهنگستان هنر

کتیبه های باقی مانده از قفقاز شمالی و جنوبی که بیشتر متعلق به بناهای مذهبی و از دوره های قاجار و صفوی هستند، بسیاری از مفاهیم در قالب شعر فارسی و متون اخلاقی ارائه شده یا اطلاعاتی درباره ساخت و تعمیر بنا را نشان می دهند، که قرار است در فرهنگستان هنر به...

11 شهریور 1398

مشعل هنر افغانستان در مشهد

مرجان فرهمند - خراسان رضوی- خبرنگار: مجوز فعالیت و نمایش یک مجموعه آثار ارزشمند نقاشی متعلق به زنده یاد استاد نصرالله سروری هنرمند نقاش افغانستانی به نام راه لاجورد از سوی اداره کل موزه های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران صادر شده است.

1 شهریور 1398

میخائیل بولگاکف؛ پزشکی که در قطار نویسنده شد

خبرگزاری ایسنا: میخائیل بولگاکف را با نام مرشد و مارگاریتا می شناسند، اما شاید ندانید او پزشکی جوان بود که با نوشتن یک داستان در قطاری شبانه، کارش را رها کرد و به دنیای نویسندگی قدم گذاشت.

10 مرداد 1398

بهترین رمان های عاشقانه و غیرعاشقانه کلاسیک که باید بخوانید

پرمخاطب ترین ژانر کتاب همواره و در طول تاریخ رمان بوده است. در سال های اخیر البته کتاب های روانشناسی و شبه روانشناسی هم به آن اضافه شده اما همچنان رمان خواندن لذت دیگری دارد. صدها جلد رمان در طول سال به بازار می آیند و انتخاب بهترین رمان ها از میان آنها...

20 تیر 1398